کد خبر: ۷۴۵۸۷۴۹
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۱
کد خبر : ۷۴۵۸۷۴۹

آب بخشی از مناطق کلانشهر کرمانشاه با گرم شدن دمای هوا در ماه‌های تیر و مرداد برای ساعاتی قطع و یا با افت فشار روبرو شد و شرایط را به وجود آورد که مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در اقدامی از مردم عذرخواهی کرد .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه موضوع قطعی آب و بی‌آبی را غیرقابل تحمل دانست و با عذرخواهی از مردم، گفت : همکاران ما با تمام توان و شبانه‌روز پای کار هستند تا شهروندان دچار افت فشار یا قطع آب نشوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کرمانشاه با اشاره به افزایش مصرف آب در مرکز استان گفت : مصرف آب در شهر یک میلیون نفری کرمانشاه بالا است به طوریکه به اندازه یک شهر حدود سه میلیون نفری آب تولید می‌کنیم، اما متاسفانه شاهد قطعی و افت فشار هستیم.

او عدم رعایت الگوی مصرف توسط مشترکان، وجود انشعابات غیرمجاز و فرسودگی شبکه‌ها و هدر رفت آب از این طریق را از علل قطعی و افت فشار آب در شهر کرمانشاه عنوان کرد.

او با بیان اینکه منابع تامین آب شهر کرمانشاه پایدار نیست و این شهر با کمبود منابع آب مواجه است، افزود: طرح اساسی و بلندمدت در این راستا طرح آبرسانی از سد گاوشان است که همکاران در شرکت آب منطقه‌ای زحمت اجرای این پروژه را برعهده دارند و امیدواریم تا پایان سال به نتیجه و بهره‌برداری برسد.

او در رابطه با گله‌مندی شهروندان کرمانشاهی در خصوص قطعی و افت فشار آب، افزود: کلا در فصل تابستان به علت گرمای هوا مصرف آب زیاد می‌شود که امسال علاوه بر این موضوع بحث شیوع بیماری کووید-۱۹ نیز اضافه شده که این ۲ دلیل (گرمای هوا و کرونا) با بالا بودن مصرف آب، مشکلاتی را برای شرکت آب و فاضلاب و مردم به وجود آورده است.

کاکاوند ادامه داد: آب برخی از مجتمع‌ها که شهروندان اعلام قطعی می‌کنند، قطع نیست در طبقه همکف آب هست، ولی مجتمع‌های آپارتمانی باید پمپ و مخزن داشته باشند متاسفانه در اکثر جا‌ها که با قطعی یا افت فشار آب مواجه هستند، مشکل به نبود پمپ و مخزن آب برمی‌گردد در این راستا از ساکنان این مجتمع‌ها می‌خواهیم پمپ و مخزن به صورت اصولی نصب کنند به گونه‌ای که مخزن را به کنتور و پمپ را هم به مخزن وصل نمایند.

او گفت: حجم مخازن آپارتمان‌ها و مجتمع‌های آپارتمانی باید به ازای هر واحد ۳۰۰ لیتر آب را در خود ذخیره کند تا جوابگوی همه ساکنین به ویژه در طبقات بالاتر باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: با پیش‌بینی مسائل و مشکلات در این راستا، اواخر خردادماه در جلسه‌ای به ریاست استاندار مصوب شد که شرکت آب و فاضلاب بیش از ۱۰ حلقه چاه را در سطح شهر حفاری و تعدادی چاه را نیز از دستگاه‌های دیگر اجاره کند که پنج حلقه چاه شهرداری و یک حلقه چاه دانشکده کشاورزی از آن جمله بود و علاوه بر این اقدامات با شناسایی انشعابات غیرمجاز متعدد پرمصرف، تا حدودی مشکلات کم‌آبی را حل کند.

کاکاوند ادامه داد: برخی از قطعی‌ها به فرسودگی تجهیزات و خراب شدن آن نیز برمی‌گردد که به سرعت برای تعمیر آن‌ها اقدام می‌کنیم.

او با بیان اینکه حلقه‌های چاه را وارد مدار کنیم اوضاع بهتر می‌شود از شهروندان خواست هرگونه پیشنهاد، انتقاد، قطعی آب، شکستگی و سایر موارد را به سامانه ۱۲۲ گزارش دهند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ