کد خبر: ۷۴۵۸۸۰۰
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۶
کد خبر : ۷۴۵۸۸۰۰

معاون جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا معتقد است دونالد ترامپ تمام وقتش را صرف ایجاد نفرت و تفرقه در این کشور کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه ام اس ان بی سی، کامِلا هریس، معاون جو بایدن، نامزد دموکرات‌ انتخابات ۲۰۲۰ ، معتقد است دونالد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا تمام وقتش را صرف ایجاد نفرت و تفرقه در این کشور کرده است.

او به اظهارات ترامپ در خصوص انتخابش به عنوان معاون بایدن واکنش نشان داد و گفت: اجازه دهید نکته‌ای را بگویم. من یک فرد منحصر به فرد نیستم. افراد زیادی مانند من هستند. من متعلق به مردم هستم. نکته اصلی همین است. شاید برای برخی از مردم، این امر نوعی اقدام انگیزشی باشد. آن‌ها ممکن است از این تصمیم به عنوان نیروی محرکه‌ای برای توسعه تخیلات خود استفاده کنند. در برابر رئیس جمهوری که تمام وقتش را صرف ایجاد نفرت و تفرقه در کشور کرده، این تصمیم نشان دهنده هویت واقعی ماست. ما به این انتخابات که هشتاد و اندی روز با آن فاصله داریم چشم داریم. یک تعارض مشخص میان کسانی که کاخ سفید را اشغال کرده‌اند و ترکیب بایدن-هریس وجود دارد. ما به دنبال ایجاد وحدت هستیم، ما به دنبال این هستیم که نشان دهیم مردم کشورمان چگونه هستند. تمرکز ما بر آن‌ها است. تمرکز ما بر خانواده‌های کارگران، مراقبت‌های کودکان، اشتغال، مراقبت‌های سلامت و ... است. این‌ها مسائلی است که ترکیب بایدن-هریس به دنبال آن است.

هریس در پاسخ به اینکه آیا بایدن باید یک معاون زن سیاهپوست انتخاب می‌کرد، گفت: اجازه دهید عمیقاً درباره این موضوع فکر کنیم. برخی می‌گویند آیا جو بایدن این جسارت را داشت که یک زن سیاهپوست را به عنوان رقیب انتخاباتی خود انتخاب کند؟ چقدر این مسئله باورنکردنی است! این اظهارنظر در مورد جو بایدن اصلاً صدق نمی‌کند! او تصمیم گرفت یکی از موانع بلند که در کشور ما وجود داشت را از میان بردارد. او این تصمیم را گرفت، صرفنظر از اینکه این تصمیم چه مخاطراتی برای او در پی دارد. من فکر می‌کنم این کار فقط از دست کسی بر می‌آمد که ما می‌خواهیم به عنوان رئیس جمهور بعدی کشورمان انتخابش کنیم.

هریس در ادامه افزود: من فکر می‌کنم این نشان دهنده چشم انداز جو بایدن برای کشور و آینده آمریکاست. انتخاب «بایدن-هریس» نشان دهنده اهداف اوست، نشان دهنده ماهیت آمریکاست.

پیش از این دونالد ترامپ طی سخنانی در جمع خبرنگاران در کاخ سفید در پاسخ به سوالی درباره انتخاب کاملا هریس، سناتور ایالت کالیفرنیا به عنوان معاون جو بایدن در کارزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: او (کاملا هریس) با حرف‌هایی که (در مناظره‌های انتخاباتی دموکرات‌ها) زد سبب شد جو بایدن بدتر از هر نامزد دیگری شناخته شود. من مناظره‌های آن‌ها را تماشا کردم. این مناظره‌ها بسیار کسل کننده بودند، اما به هر حال مناظره بودند و من بخش زیادی از این مناظره‌ها تماشا کردم. او (کاملا هریس) با فاصله بسیار زیادی از دیگران، بدترین رفتار را با جو بایدن داشت.

پیش از این اعلام شد، کاملا هریس در رقابت با سوزان رایس موفق شد به عنوان معاون جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی آمریکا انتخاب شود. وی نخستین زن رنگین پوست در تاریخ آمریکاست که موفق به رسیدن به این مقام شده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ