شرایط ویژه تعرفه اینترنت «شاد» برای سال تحصیلی جدید

سید ابوالحسن فیروز آبادی از شرایط جدید تعرفه مصرفی برای تحصیل دانش‌آموزان و اختصاص دادن پهنای باند مناسب در شبکه «شاد» خبر داد.

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، سید ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی، در نشست بررسی آخرین وضعیت سامانه «شاد» گفت: با همکاری و هماهنگی تمامی دستگاه‌های مربوطه ترافیک مناسب برای شبکه «شاد» در سال تحصیلی جدید و شرایط ویژه تعرفه‌ای برای کاربران آن اختصاص خواهد یافت.

وی با اشاره به اهمیت ساماندهی فضای آموزشی کشور در شرایط همه گیری ویروس کرونا افزود: باید شبکه آموزشی دانش آموزی در کشور روی سکوی (پلتفرم) مناسب با کارآمدی و امنیت بالا برای فعالیت دائمی و تداوم سیستم آموزشی ترکیبی ایجاد شود که البته این سکو جایگزین آموزش و پرورش نخواهد بود بلکه مدل نظام آموزشی تکمیلی در کشور است.

برای اتصال دانش‎‌ آموزان به سامانه شاد باید شرایط یکسانی ایجاد شود

فیروزآبادی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید آموزش ترکیبی (آموزش حضوری، مجازی، تلویزیون و بسته‌های آموزشی) در نظر گرفته شده است، اظهار داشت: شرایط دسترسی یکسان برای دانش آموزان به همراه پیوست فرهنگی این شبکه ایجاد و روابط درون و برون نهاد آموزش و پرورش باید تنظیم شود.

وی تاکید کرد: فضای آموزشی کشور نیاز به تحول دیجیتال دارد که شبکه شاد تحول ابزاری این حوزه را فراهم کرده است، اما باید در نهایت تحول دیجیتالی در این بخش صورت پذیرد.

سامانه شاد

دبیر شورای عالی فضای مجازی با بیان این که مدل کسب و کار تمامی شبکه‌های آموزشی کشور باید تبیین شود، افزود: سامانه شبکه شاد که در حال حاضر در سیستم آموزشی کشور فعال شده است به صورت زمان بندی و با ارائه تسهیلات در اختیار فعالان این حوزه قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه مرکز ملی فضای مجازی به عنوان نقطه کانونی در هماهنگی دستگاه‌های کشور در این حوزه عمل خواهد کرد، گفت: مصوبات لازم برای محتوای غنی، جلوگیری از بازماندگی تحصیلی دانش آموزان کشور، نحوه مشارکت بخش خصوصی و در نهایت دسترسی همگانی در این مرکز تدوین خواهد شد.

در این نشست وزارت آموزش و پرورش کشور به تشریح وضعیت سامانه شبکه شاد و بررسی الزامات آن برای سال تحصیلی جدید پرداخت.


بیشتر بخوانید

شبکه شاد بسیاری از ویژگی‌های سند تحول بنیادین را ندارد


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran, Islamic Republic of
ناشناس
۱۳:۲۶ ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
قرار بود سیم کارت دانش آموزی داده شود نه تنها داده نشد از سیم کارت والدین استفاده می کند فقط گیم بازی می کند غیر انلاین هم راضی نیست پول اینترنت مطرح نیست درس نمی خواندو زور من به بچه ام نمی رسد اعتیاد به فضای مجازی پیدا کرده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۴۳ ۲۶ مرداد ۱۳۹۹
تازه غیر از فیلتر شکن ها و شبکه های مجازی مخرب که در بین بچه هابه بهانه ی شاد شیوع پیدا کرده
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر