معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای؛

۸۵ درصد تولید زعفران متعلق به ایران است/ برای جلوگیری از خام‌فروشی اتاق بازرگانی ورود کند

هاشمی گفت: در حال حاضر ۸۵ درصد زعفران در بازار جهان را در دست داریم و باید به دنبال افزایش بهره‌وری زعفران، زرشک و انار در خراسان‌جنوبی بود.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازبیرجند، ‌هاشمی معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای صبح امروز در جلسه هم‌اندیشی فعالان اقتصادی و کارآفرینان خراسان‌جنوبی، گفت: در حال حاضر ۸۵ درصد زعفران در بازار جهان را در دست داریم و می‌طلبد به سمت فرآوری و جلوگیری از خام‌ فروشی محصول برویم که این مهم نیازمند ورود اتاق بازرگانی است.

 او افزود: پارلمان بخش خصوصی پارلمانی موفق و پرچم‌دار کار، تلاش و عبور از بحران است و اگر نقش بخش خصوصی در کنار دولت نبود با این تحریم شکننده، بحران دور از انتظار نبود.

هاشمی بیان کرد: عزت تنها منحصر به دفاع مقدس نبود بلکه امروز فعالان اقتصادی و بخش خصوصی با اراده خود، عزت‌آفرین شدند.

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: امروز از تولید ۹۰ تن محصول کشاورزی به بیش از ۱۳۰ میلیون تن رسیده‌ایم و نقش فعالان اقتصادی به‌خوبی در مسیر مقاومت نمایان شده است.


بیشتر بخوانید


او با تأکید بر اینکه هر کس در موضع کار و تولید استان و مهارتش مورد سنجش قرار گرفت، برایش گواهینامه صادر شود، بیان داشت: اگر هر کس در تشکل خودش به توانایی رسیده و مورد ارزیابی قرار گرفته، برایمان سند بوده و گواهینامه صادر می‌شود.

هاشمی سرمایه انسانی را ارزشمند ترین و گران‌بهاترین سرمایه خراسان‌جنوبی دانست و تصریح کرد: دپارتمان ملی معدن و خوشه‌ ها  را در خراسان‌جنوبی تأسیس می‌کنیم که نقش ملی را عهده‌دار باشد.

معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای ادامه داد: این استان گران ‌بهاترین محصولات قیمتی و کشاورزی مانند زعفران را دارا بوده که تاکنون تلاش‌های زیادی در جهت نجات این محصول از غارت انجام شده است.

او خواستار افزایش بهره‌وری زعفران، زرشک و انار در خراسان‌جنوبی شد و تبیین کرد: در حال حاضر ۸۵ درصد زعفران در بازار جهان را در دست داریم و می‌طلبد به سمت فرآوری و جلوگیری از خام‌فروشی محصول برویم که این مهم نیازمند ورود اتاق بازرگانی است.

هاشمی با اعلام اینکه در حال حاضر هم به افزایش مهارت کارگران فعلی و هم به جذب نیروی جدید می‌اندیشیم، عنوان کرد: تاکنون مرکز هدایت اشتغال در ۲۲۰ دانشگاه ایجاد شده و آمادگی تجهیز تمام دانشگاه‌ها به این مرکز را داریم.

انتهای پیام/ ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر