عزیزی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

شرایط سیاسی برای حضور لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ مساعد نیست

فعال سیاسی اصولگرا درباره احتمال حضور لاریجانی در انتخابات ۱۴۰۰ توضیحاتی را ارائه کرد.

شرایط سیاسی برای حضور علی لاریجانی مساعد نیستوهاب عزیزی تحلیلگر سیاسی اصولگرا در گفت‌و‌گو با خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در واکنش به مطرح شدن علی لاریجانی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: در سپهر سیاسی کشورمان فعلا شرایط لازم برای حضور رئیس مجلس سابق فراهم نیست.

او ادامه داد: در بین کاندیداهای جریان اصولگرا چهره‌های شاخص و واجد شرایط زیاد هست که اجماع بر روی آقای لاریجانی را دشوار می‌کند؛ علاوه بر این اصلاح طلبان هم برنامه دقیق و مشخصی برای انتخابات ریاست جمهوری آینده نداشته و حتی  به دلیل عملکرد ضعیف چند سال اخیرشان امید چندانی هم به کسب پیروزی ندارند؛ بنابراین شاید مشارکت جریان اصلاحات در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ فقط برای تداوم زیست سیاسی  و صیانت از حداقل‌ها باشد.

عزیزی افزود: اما با این وجود گاهی نام علی لاریجانی از زبان برخی شخصیت‌های جریان اصلاح طلب به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری آتی می‌شنویم؛ موضوعی که همواره با تردید همراه بوده  و شاید فقط از روی اجبار و استراتژی نجات برای جریان اصلاحات باشد؛ به بیان دیگر جریان اصلاحات از علی لاریجانی به عنوان سپر دفاعی و قهرمان شکست خود استفاده خواهد کرد. 


بیشتر بخوانید


دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی تصریح کرد: علی لاریجانی در طول ۱۲ سال ریاست بر قوه مجریه، به دلیل حفظ توازن قدرت مجبور شد با طیف‌ها و سلیقه‌های مختلف سیاسی کار کند؛ بنابراین مشغله و ترافیک کاری او موجب شد تا فرصت کافی را برای ایجاد گفتمان سیاسی مشخص از دست دهد و ماحصل فعالیت سیاسی علی لاریجانی منتج به گردآوری دوستان معدودی شد که بعد از اتمام مجلس دهم به صورت طبیعی جذب مراکز جدید قدرت شدند.

او خاطر نشان کرد: انتخابات مجلس ۹۸ آزمون عملی و معیار قابل اتکا برای سنجش رفتار سیاسی مردم در انتخابات ۱۴۰۰ است و از همین رو هر نامزد ریاست جمهوری که گفتمان مشخصی نداشته باشد، نمی‌تواند نتیجه لازم را بگیرد.

عزیزی در پایان گفت: نکته آخر اینکه اصولگرایان به راحتی اجازه نخواهند داد که رئیس جمهور آینده کشور کسی بدون تعلق و تعهد کامل به این جریان باشد؛ کمااینکه زمزمه حمایت اصلاح طلب‌ها از علی لاریحانی، تردید اصول گرایان را بیشتر می‌کند.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۰۸ ۲۷ شهريور ۱۳۹۹
فقط احمدی نژاد
آخرین اخبار