در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

ممنوعیت ثبت سفارش موز درد سر ساز شد؛ نرخ هر کیلو موز ۲۰ هزار تومان

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان‌مرکزی میوه و تره بار گفت: با توجه به تاثیر ممنوعیت ثبت سفارش، بازار موز با نوساناتی رو به رو شده است.

مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان میدان‌ مرکزی میوه و تره بار در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با انتقاد از ممنوعیت ثبت سفارش موز اظهار کرد: اگر ثبت سفارش موز آزاد نشود، بنابر پیش بینی‌های قبلی افزایش قیمت موز در بازار ادامه دار خواهد شد.

او با اشاره به اینکه قیمت موز بر سایر اقلام میوه تاثیر گذار است، افزود: اگر ثبت سفارش انجام‌ نشود، نرخ موز به بالای ۲۰ هزار تومان در میدان‌ مرکزی میوه و تره بار می رسد.

به گفته دارایی نژاد اگر ثبت سفارش موز آزاد نشود، قیمت در فصل پاییز مجدد افزایش می یابد.

رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه تولید موز شدنی است، بیان کرد: تولید موز در برخی استان‌ها شدنی است، اما این طور نیست که تولید ظرف مدت زمان ۶ ماه تا یک سال در داخل انجام شود.


بیشتر بخوانید


او درباره تاثیر نوسانات نرخ ارز بر بازار موز گفت: نوسان نرخ ارز به اندازه ممنوعیت ثبت سفارش تاثیر ندارد، از این رو با استمرار ممنوعیت التهاب بازار ادامه دار خواهد بود.

دارایی نژاد در پایان قیمت هر کیلو موز در میدان مرکزی را ۲۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با احتساب هزینه‌های حمل و نقل و سود مغازه دار، نرخ هر کیلو موز در خرده فروشی‌ها ۲۳ تا ۲۵ هزار تومان است.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.