کد خبر: ۷۴۹۶۳۹۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۰
کد خبر : ۷۴۹۶۳۹۷
همزمان با روز جهانی "زمین پاک" انجام شد؛

پاکسازی بلند‌ترین خیابان خاورمیانه از " ته سیگار "

اعضای شورای اسلامی شهر تهران به همراه فعالان مدنی و سازمان‌های مردم نهاد در روز جهانی زمین پاک، با شعار «شهر بدون ته سیگار»، به جمع آوری ته سیگار از خیابان ولیعصر اقدام کردند.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم گرامی داشت روز جهانی زمین پاک، در جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ با حضور تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر تهران در بوستان ملت تهران، به همت ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد برگزار شد.

در این رویداد محمد جواد حق شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا، حجت نظری رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد، الهام فخاری رئیس کمیته اجتماعی شورا، سید آرش حسینی میلانی رئیس کمیته محیط زیست شورا و شهربانو امانی رئیس کمیته "تی. او. دی* شورا و همچنین علیرضا کفش کنان، معاون سازمان مدیریت پسماند شهرداری و جمع کثیری از فعالان مدنی و محیط زیستی برگزار شد.

حجت نظری: ته سیگار ماده‌ای بسیار مضر برای طبیعت است

حجت نظری، رئیس ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شورا در خصوص این برنامه، گفت: هر ساله به مناسبت روز جهانی زمین پاک، برنامه‌هایی در شهر‌های مختلف جهان برگزار می‌شود و هر ساله شعاری برای این رویداد اختصاص داده می‌شود. شعار مراسم امسال هم شهر بدون ته سیگار است.

او در خصوص برگزاری برنامه امسال بیان کرد: امسال با حضور سازمان‌های مردم نهاد و با همت ستاد توان افزایی و حمایت از فعالیت سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران که زیر مجموعه شورای اسلامی شهر است، رویدادی را در بزرگترین خیابان خاورمیانه، یعنی خیابان ولیعصر برای جمع آوری ته سیگار برگزار کردیم.

وی ادامه داد: این رویداد با حضور تعدادی از اعضای شورای شهر و تعدادی از سازمان‌های مردم نهاد، و فعالان مدنی و فعالین محیط زیستی برگزار شد و با چند اکیپ تقریبا از ابتدا تا انتهای خیابان ولیعصر را از ته سیگار پاکسازی کردیم.

نظری در مورد خطرات ته سیگار برای محیط زیست، توضیح داد: وقتی ته سیگار به روی زمین می‌افتد و با آب برخورد می‌کند، یک متر مکعب از خاک اطراف خود را آلوده می‌کند و این اتفاق بسیار برای محیط زیست مضر است، چرا که چوب پنبه ته سیگار به واسطه فعل و انفعالات شیمیایی که در تولیدش صورت می‌گیرد، بسیار دیرتر از دیگر مواد جذب طبیعت می‌شود، و فضا را آلوده می‌کند.

او تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از شهروندان نمی‌دانند که ته سیگار از بسیاری زباله‌ها برای طبیعت مضرتر است؛ لذا شاید اقدام امروز بتواند این پیام را به بسیاری از شهروندان بدهد، که نباید ته سیگار را به روی زمین انداخت.

در این روز اعضای شورای شهر و فعالان مدنی و محیط زیستی به هفت گروه تقسیم شده، و هرکدام به پاکسازی بخشی از خیابان ولیعصر از ته سیگار پرداختند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر