کد خبر: ۷۴۹۷۷۲۰
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۹
کد خبر : ۷۴۹۷۷۲۰
رییس دانشگاه فردوسی مشهد:

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: خواهان پر رنگ شدن نقش دانشگاه‌ها در حوزه تحقیق و توسعه پروژه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی و مثلث اقتصادی هستیم و استاندار خراسان رضوی هم بر این نقش دانشگاه‌ها تاکید دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، دکتر محمد کافی رییس دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به دیدار امروز هیات رییسه دانشگاه فردوسی مشهد با استاندار خراسان رضوی به مناسبت بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: در این نشست استاندار خراسان رضوی همانند گذشته بر رویکرد توسعه محور استان تاکید مجدد کردند و از دانشگاهیان خواستند تا در سایر حوزه‌های مختلف نیز این نگاه ادامه یابد.

 او افزود: بر همین اساس قرار است تا کار در حوزه‌های خاصی که مزّیت استان خراسان رضوی است مانند فرآوری زعفران در دانشگاه به صورت جدی‌تر ادامه پیدا کند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد با بیان این که در آینده نزدیک با کمک استاندار خراسان رضوی، مرکز خراسان شناسی کشور افتتاح می‌شود ادامه داد: خراسان بزرگ با تمام افتخاراتش، تاکنون چنین مرکزی نداشته است که تاریخ این خطه را به نگارش درآورد و همچنین سعی در شناخت و معرفی مفاخر و قدردانی از آن‌ها داشته باشد.

کافی بیان کرد: بر همین اساس به این جمع‌بندی رسیدیم که مرکز مستقل خراسان شناسی به زودی در یکی از ساختمان‌های دانشگاه فردوسی مشهد افتتاح شود.
بیشتربخوانید

 
علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی در این نشست گفت: در شرایط کنونی، دانشگاه‌ها باید در کنار رشد علمی به سمت تولید ثروت هم گام بردارند تا عملگرایی و کارآمدی را بیشتر از گذشته به منصه ظهور برسانند.

او افزود: ظرفیت این استان در موضوع زعفران، یکی از موضوعاتی است که دانشگاه می‌تواند آن را دنبال کرده و استفاده تخصصی مبتنی بر دانش علمی از این محصول را در دستور کار قرار دهد، زیرا با توجه به تولید قابل توجه زعفران در ایران باید پرسید به چه دلیل تجارت جهانی بیشتر این محصول در اختیار یک کشور اروپایی قرار دارد؟

 استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که نوآوری در بستر کار ظهور پیدا می‌کند ادامه داد: به دانشگاه فردوسی مشهد باید به چشم یک مرکز علمی - اقتصادی نگاه کرد.

دکتر احمدرضا بهرامی  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد نیز در ادامه این نشست گفت: ۱۰۸ شرکت فعال در مرکز فناوری‌های پیشرفته این دانشگاه به منظور تحقیق و توسعه و ورود صنعت به دانشگاه فعالیت دارند.

او افزود: دانشگاه فردوسی مشهد در قرارداد‌های کلانی در حوزه‌های مختلف از جمله نفت و انرژی، شرکت هلدینگ دانشگاه، پردیس علم و فناوری و آزمایشگاه‌ها مشارکت دارد.
 
انتهای پیام//ز.ق
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر