کد خبر: ۷۵۰۲۰۴۰
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
کد خبر : ۷۵۰۲۰۴۰
با نصب سکوی شماره ۷ میدان هندیجان؛

۲۰ هزار بشکه به تولید نفت ایران افزوده می‌شود

بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده با نصب سکوی شماره ۷ میدان هندیجان در هفته آینده، ۲۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید نفت کشور افزوده می‌شود.

۲۰ هزار بشکه‌ به تولید نفت ایران افزوده می شودبه گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سکوی شماره ۷ میدان هندیجان هفته آینده در موقعیت مورد نظر نصب خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود با نصب سکوهای سرچاهی ۷ و ۸ میدان هندیجان در مجموع ۲۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید از این میدان افزوده شود. 

شرکت نفت فلات قاره ایران اعلام کرد، با نصب این سکو تولید در یکی از قدیمی‌ترین میادین نفتی خلیج‌فارس افزایش خواهد یافت.

عملیات نصب این سکو با رعایت همه نکات ایمنی و استاندارد‌های بین‌المللی رایج در بخش فراساحل انجام شده و پیمانکاران مربوطه نیز با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ایمنی نسبت به انجام آن اقدام کرده‌اند.

این پروژه به طور کامل توسط کارشناسان و متخصصان توانمند داخلی و پیمانکاران حوزه فراساحل کشور انجام شد.


بیشتر بخوانید


بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده سکوی شماره ۷ میدان هندیجان نیز هفته آینده در موقعیت مورد نظر نصب خواهد شد. پیش‌بینی می‌شود با نصب سکو‌های سرچاهی ۷ و ۸ میدان هندیجان در مجموع ۲۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت تولید از این میدان افزوده شود.

با نصب این سکو‌ها در آینده، فرازآوری چاه‌ها برای تولید مصنوعی با تزریق آب، گازرانی یا پمپی کردن چاه‌ها اجرایی شده و با توجه به اینکه در این سکو‌ها برق و امکانات ایمنی لازم وجود دارد، با استفاده از روش‌های ثانویه، میزان تولید نفت نیز افزایش می‌یابد.

این میادین از معدود میادینی محسوب می‌شوندکه عملیات شیرین‌سازی نفت‌خام در بدو تولید و در سکوی تولید میدان بهرگانسر انجام می‌شود. با نصب این سکوها، دسترسی به چاه‌ها بیشتر می‌شود و ایمنی چاه‌ها نیز با توجه به وجود تاسیسات سرچاهی نصب شده از جمله پنل کنترل و ایمنی سرچاهی، سیستم‌های اعلام حریق، سیستم‌های کنترل چاه‌ها و سیستم‌های برق و ابزاردقیق از سطح کیفی و ایمنی بالاتری برخوردار خواهد بود.

سختی‌های نصب این سکو‌ها وجود ۷ چاه تولیدی در سکوی ۷ و ۴ چاه در سکوی ۸ است. همچنین عمق کم آب انجام عملیات را در ساعات محدودی از شبانه‌روز ممکن می‌کند و نیاز به شناور‌های با آبخور کم دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر