کد خبر: ۷۵۰۹۷۴۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۳
کد خبر : ۷۵۰۹۷۴۸

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه خواستار راه‌اندازی داروخانه هلال احمر در کرمانشاه شد و گفت : کرمانشاه از معدود کلانشهر‌هایی است که داروخانه هلال احمر ندارد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ فرزین معتمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه با بیان اینکه هلال احمر کرمانشاه طی چند سال اخیر درگیر رویداد‌های متعددی بوده و در همه آن‌ها به میزان قابل توجهی خدمت رسانی داشته، گفت : در جریان زلزله سال ۱۳۹۶ به نزدیک به ۳۵۰ هزار نفر انواع خدمات مختلف را ارائه دادیم و در سیل پارسال نیرو‌های هلال احمر نقش بسزایی در کاهش خسارات داشتند.

او از ارائه خدمات هلال احمر به زوار اربعین در پارسال یاد کرد و گفت : برای حدود ۹۰ هزار نفر خدمات اسکان اضطراری داشتیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه از توزیع ۴۳۰ هزار عدد ماسک از زمان شیوع بیماری کرونا در استان هم خبر داد و افزود: این ماسک‌ها بین نهاد‌ها و دستگاه‌های مختلف توزیع شد.

معتمدی تب سنجی ۸۷۰ هزار مسافر در ۳۵ پست در مبادی ورودی و خروجی شهر‌ها را نیز از دیگر اقدامات انجام شده در ایام شیوع بیماری کرونا اعلام کرد.

او ادامه داد: در قالب پویش همدلی نیز دو میلیارد تومان بسته معیشتی را بین افرادی که تحت پوشش نهاد خاصی نبودند، توزیع کردیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه به بیان درخواست‌های هلال احمر کرمانشاه پرداخت و گفت: در کرمانشاه ۱۶ پایگاه ثابت و پنج پایگاه موقت فصلی هلال احمر داریم، اما در شهرستان‌های سرپل ذهاب، هرسین و کنگاور که بستر حوادث جاده‌ای فراوانی است، نیازمند صدور مجوز پایگاه امداد جاده‌ای هستیم.

 معتمدی گفت: پایگاه‌های پاوه، قصرشیرین، جوانرود و گیلانغرب نیز در شان این شهرستان‌ها نیست و باید ارتقا یابد.

او با اشاره به وقوع زلزله‌های متعدد و سیل در کرمانشاه، افزود: این حوادث باعث فرسودگی ناوگان لجستیک هلال احمر شده و نیازمند نوسازی آن هستیم.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمانشاه گفت: انبار‌های هلال احمر هنوز از نظر اقلام زیستی ۱۶ گانه جای خالی دارد.

معتمدی به برنامه راه‌اندازی ۳۱۸ خانه هلال در روستا‌های کرمانشاه نیز اشاره داشت و افزود: ایجاد این خانه‌ها می‌تواند به ارتقا سطح دانش امدادی مردم روستا‌ها کمک کند و خواستار تسریع در احداث آن‌ها هستیم.

او از اینکه کرمانشاه از معدود کلانشهر‌هایی است که داروخانه هلال احمر ندارد انتقاد کرد و ادامه داد: داروخانه را داریم، اما دارو در آن نیست و مردم از خدمات این مرکز مهم بی‌بهره هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کرمانشاه با بیان اینکه استان‌های دیگر در زمانی که کرمانشاه درگیر جنگ بود مجوز احداث داروخانه هلال احمر را گرفتند، گفت: شایسته نیست استانی که مشغول دفاع از کشور بوده از این ظرفیت بی بهره بماند.

 جلیل بالایی مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه از اعتبار ۱۴ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومانی که در بودجه امسال برای مقابله با بلایا و حوادث در کشور دیده شده یاد کرد و ادامه داد: این بودجه تحت عنوان ۷۱ پروژه در اختیار ۲۱ وزارتخانه قرار می‌گیرد.

او افزود: از آنجایی‌که کرمانشاه سهم ۸.۵ درصدی از آب کشور، سهم ۲.۵ درصدی از جمعیت کشورو ... را دارد، باید بخش قابل توجهی از این بودجه در اختیار کرمانشاه قرار بگیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه خواستار تلاش جدی مدیران دستگاه‌ها برای گرفتن سهم بیشتری برای استان کرمانشاه شد.

بالایی به نزدیک شدن فصل بارندگی، سرما، یخبندان و پیامد‌های ناشی از آن نیز اشاره کرد و خواستار آماده باش دستگاه‌های مربوطه برای این فصل شد .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر