وزیر صمت:

قیمت‌های دستوری، صنعت خودرو را با زیان هنگفتی روبه‌رو کرده است

رزم حسینی گفت: قیمت‌های دستوری، صنعت خودرو را با زیان هنگفتی روبرو کرده و شاهد سه نوع قیمت در بازار هستیم.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،  علیرضا رزم‌حسینی  وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بعد از دوران دفاع مقدس، شاید شیرین‌ترین دوران خدمت خود را در زمان خادمی مردم خراسان رضوی تجربه کردم.
 
او با اشاره به اینکه آگاهانه مسئولیت وزارت صمت را پذیرفته است، افزود: در حالی این مسئولیت را قبول کردم که کشور در شرایط خاصی قرار دارد، اما در عین حال با تمام توان در پیشبرد امور این وزارتخانه تلاش خواهم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با توجه به شرایط موجود شاید ۷۰ درصد وقت خود را در خصوص تنظیم بازار، معیشت و ارتزاق عمومی مردم می‌گذرانم تا بتوانیم به تصمیمات درست برسیم.

رزم حسینی در خصوص موضوع خودرو بیان کرد: قیمت‌های دستوری، صنعت خودروی کشور را با زیان هنگفتی روبه‌رو کرده و درحال حاضر شاهد سه نوع قیمت مصوب، تمام شده و قیمت بازار هستیم.

او  با اشاره به لزوم اتخاذ برخی از تصمیمات چالشی وزارت صمت برای بهبود شرایط کنونی کشور تصریح کرد: اگر همه بپذیریم که در مسیر منافع ملی حرکت کنیم در درازمدت به نفع اقتصاد ملی کشور خواهد بود.

وزیر صمت تاکید کرد: برنامه‌ریزی شده است که از هفته آینده در مراکز عمده فروشی و بنکداری کنترل و نظارت‌های هوشمند صورت گیرد.

رزم‌حسینی اظهار کرد: در وزارت صمت بر این باوریم که در تصمیم‌گیری‌ها حتما باید با کمیسیون‌های اقتصادی و صنایع مجلس شورای اسلامی به اجماع حداکثری برسیم.

سید امیرحسین قاضی‌زاده‌ هاشمی نایب رئیس اول مجلس شوراس اسلامی نیز در ادامه این جلسه گفت: رزم‌ حسینی محل وحدت و همدلی مدیران در خراسان رضوی بوده است و استان در دوره مدیریت او شاهد یک فضای آرام بود.

او افزود: مدل شخصیتی  رزم‌حسینی اجماع‌سازی است به این صورت که سازمان‌های دیگر را نفی نکرده و از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌کند. نمونه این تفکر را در طرح مثلث توسعه اقتصادی و فرهنگی  در خراسان رضوی داریم.
 
انتهای پیام//ف.س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر