کد خبر: ۷۵۲۷۰۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵
کد خبر : ۷۵۲۷۰۷۸

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از انهدام ۴۵ فقره باند مواد مخدر در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، سردار مسعود خرم نیا فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های جمعی استان با تبریک فرا رسیدن هفته ناجا با تشریح برنامه‌های این ایام اشاره کرد واظهار داشت: هفته نیروی انتظامی از ۲۷ مهر ماه آغاز و به مدت یک هفته در سطح استان آذربایجان غربی ادامه دارد.

 فرمانده انتظامی آذربایجان غربی در بخش دیگر از سخنان خود به عملکرد ۶ ماهه اول سال جاری انتظامی استان اشاره و عنوان کرد: در این مدت در بحث سرقت کاهش خوبی داشته ایم و تاکنون در این زمینه ۸۰ درصد سرقت‌ها کشف شده است.

سردارخرم نیا به کاهش۲۳ درصدی تصادفات منجر به فوت درون شهری و ۳۴درصدی تصادفات فوتی برون شهری اشاره کرد.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی  گفت: در حوزه مواد مخدر در ۶ماهه اول سالجاری ۴۵ فقره باند مواد مخدر منهدم که نسبت به مدت مشابه ۱۰ درصد افزایش نشان  میدهد.

او ادامه داد: در نیم سال اول امسال بیش از ۲ هزار و ۸۷۸ کیلوگرم انواع مواد مخدر و ۱۸۱ هزار و ۸۸۹  عدد قرص ‏روانگردان کشف و ضبط شده است‎.‎

سردار خرم نیا تصریح کرد: در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی وبرخورد با هنجارشکنان جامعه، تعداد ۱۳۷۹ طرح اجرایی وعملیاتی (طرح ارتقاء امنیت اجتماعی، پاکسازی نقاط الوده و...) با اقتدار کامل وبا هدف برخورد با توزیع کنندگان وخرده فروشان مواد مخدر درسطح استان اجرا که۱۶۲۴نفر توزیع کننده خرد و۴۹۰۲نفر معتاد متجاهر دستگیر وجمع اوری شدند.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با بیان اینکه ما در استان اجازه عرض اندام به مخلان نظم وامنیت نخواهیم داد، گفت:از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۵۴نفر از اراذل واوباش که باعث سلب اسایش شهروندان شده بودند دستگیر وتحویل مراجع قضایی شدند.

او اظهار داشت: ازابتدای سال جاری تعداد ۱۴۶ قبضه سلاح جنگی و ۴۲۶ قبضه سلاح شکاری در استان کشف شده است که نسبت به مدت مشابه ۵ درصد افزایش کشف را شاهد هستیم.

فرمانده انتظامی استان در ادامه گفت: انتظامی استان در ۶ ماهه اول سال جاری در دستگیری قاتلین به توفیقات خوبی دست یافته است بطوریکه درحوزه دستگیری نسبت به مدت مشابه ۲ درصد رشد دستگیری را نشان می‌دهد.

او  افزود: درسال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا درسطح کشور، با تعامل هدفمند با نهاد‌ها وتشکل‌های برون سازمانی ونیز ارتباط مستمر با دانشگاه علوم پزشکی استان، در راستای پیشکیری ازشیوع کرونا محدودیت‌های ویژه ترافیکی دربخش جاده‌ای وتمهیدات
ترافیکی درون شهری وهمچنین طرح‌های انتظامی درنقاط پرتردد سطح استان اجرا شد.

او درادامه از ضد عفونی کردن روزانه تمامی کلانتری‌ها، پلیس‌های تخصصی ومراکز انتظامی خبر داد وگفت: مردم هیچ گونه نگرانی در هنگام ورود به این مراکز نداشته باشند. اما لازم است که دستورالعم‌های بهداشتی را رعایت واز تردد‌های غیر ضروری به این مراکز خود داری کنند.

 انتهای پیام/ن م

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر