کد خبر: ۷۵۲۷۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
۲۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
کد خبر : ۷۵۲۷۷۵۶

امروز، آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای

ثبت نام پذیرفته شدگان کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای از صبح امروز جمعه ۲۵ مهر آغاز شده و ۲۸ مهر به پایان می‌رسد.

به گزارس خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، ثبت نام پذیرفته شدگان در مقاطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای از صبح امروز جمعه  ۲۵ مهر آغاز شده و ساعت ۲۴ روز دوشنبه، ۲۸ مهر به پایان می رسد.

به دلیل شیوع ویروس کرونا و تأخیر در اعلام اسامی پذیرفته شدگان از طرف سازمان سنجش آموزش کشور و ضرورت شروع هر چه سریع‌تر کلاس‌ها براساس تقویم آموزشی دانشگاه مهلت ثبت نام تمدید نمی شود.

پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی دوره روزانه آزمون کاردانی پیوسته و ناپیوسته نظام جدید (دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) سال ۱۳۹۹ با دادن انصراف قطعی از تحصیل، مجاز به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دوره روزانه آزمون کاردانی پیوسته و ناپیوسته نظام جدید (دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) سال ۱۴۰۰ نیستند.

افرادی که در ردیف پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی پذیرش برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ (بهمن ماه) قرار گرفته‌اند، باید تا پایان بهمن سال ۹۹ موفق به دریافت گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه در رشته مورد نظر شوند، تا مجاز به ثبت‌نام و ادامه تحصیل از نیمسال دوم سال جاری باشند و در غیر این صورت قبولی آنان باطل است.

متقاضیان موظف هستند اطلاعات لازم را از طریق اطلاعیه‌های بعدی که در سایت دانشگاه فنی و حرفه‌ای (به آدرس tvu.ac.ir) و سایت دانشکده/آموزشکده‌های محل قبولی خود درج خواهد شد، کسب کنند.

در پذیرش نهایی کنکور فنی و حرفه ای ۸۹ هزار نفر پذیرش شدند

فاطمه زرین آمیزی سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور  در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در ۹ رشته با آزمون و در ۲۸ رشته صرفا با سوابق تحصیلی صورت گرفت. در پذیرش نهایی کنکور فنی و حرفه ای ۸۹ هزار و ۹۲۳ نفر قبول شدند. از این تعداد قبول شده نهایی ۵۲ هزار و ۲۶۲ نفر مرد و ۳۷ هزار و ۶۶۱ نفر زن هستند. بر این اساس ۵۸.۱ درصد قبول شدگان مرد و ۴۱.۹ درصد زن هستند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش اظهار کرد: از قبول شدگان، ۶۲ هزار و ۴۴۵ نفر در رشته های با آزمون و بقیه در رشته های بی آزمون پذیرش شده اند. ۶۹.۴ درصد ظرفیت به رشته های با آزمون و ۳۹.۶ درصد سهم رشته های بدون آزمون است.

مدارک لازم برای ثبت نام از پذیرفته‌شدگان

۱- اصل مدرک دیپلم یا گواهی موقت پایان تحصیلات دوره دوم متوسطه نظام جدید در یکی از شاخه‌های کار و دانش و یا فنی و حرفه‌ای از محل تحصیل مبنی بر گذراندن کلیه واحد‌های درسی، کارورزی و کارآموزی در دوره سه ساله تا پایان شهریورماه ۱۳۹۹ که به تایید رئیس موسسه محل تحصیل رسیده باشد.

تبصــره: با توجه به اینکه مطابق ضوابط به دانش آموزان و هنرجویان سال آخر کار و دانش و یا فنی و حرفه‌ای به شرط اخذ دیپلم تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ اجازه انتخاب کدرشته‌های تحصیلی نیمسال دوم داده شده است، لذا ثبت نام و ادامه تحصیل پذیرفته شدگان آن دسته از کدرشته‌های تحصیلی‌که پذیرش آن مربوط به نیمسال دوم سال‌تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ است، به شرط اخذ مدرک تحصیلی دیپلم تا تاریخ ۹۹/۱۱/۳۰ بلامانع است.

۲- اصل مدرک دیپلم متوسطه و یا گواهی موقت پایان تحصیلات متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه متناسب با نوع رشته قبولی

۳- اصل مدرک دیپلم شاخه نظری نظام آموزش جدید (نظام ۳-۳-۶) یا نظام سالی واحدی و یا ترمی واحدی و یا گواهی موقت پایان تحصیلات متناسب با نوع رشته قبولی (متقاضیان دیپلم شاخه نظری نظام سالی واحدی و یا ترمی واحدی باید در زمان ثبت نام علاوه بر مدرک دیپلم، مدرک پیش دانشگاهی نیز ارائه کنند).

۴- ارائه رسید درخواست تاییدیه تحصیلی دیپلم که از دفاتر پیشخوان دولت الکترونیک اقدام شده است.

۵- اصل شناسنامه و دو برگ فتوکپی از تمام صفحات آن

۶- اصل کارت ملی و دو برگ فتوکپی از پشت و روی آن

۷- شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ تهیه شده در سال جاری

۸- مدرکی که وضعیت نظام وظیفه برادران را با توجه به بند مقرارت وظیفه عمومی مندرج در صفحات ۳ و ۴ دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی دوره‌های کاردانی نظام‌جدید (دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی) سال ۱۳۹۹ مشخص کند.

گفتنی است، بر اساس اعلام مسئولان وزارت علوم با توجه به شیوع کرونا ثبت نام پذیرفته شدگان دانشگاه های مختلف به صورت مجازی انجام می شود.

انتهای پیام/

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر