کد خبر: ۷۵۲۸۷۴۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
۲۶ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
کد خبر : ۷۵۲۸۷۴۵
گروه : کرمان » کرمان

استاندار کرمان در پیامی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، امنیت پایدار را پیش‌شرط و عامل توسعه بادوام عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمدجواد فدائی، استاندار و رئیس شورای تامین استان کرمان، در پیامی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، امنیت پایدار را پیش‌ شرط و عامل توسعه بادوام دانست و شرایط امنیتی و اجتماعی استان کرمان را مطلوب توصیف کرد.

متن پیام او بدین شرح است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

الجُنُوُد بِإذنِ اللَّهِ حُصُونُ الرَّیَّةِ وَ زَینُ الوُلاةِ وَ عِزُّالدِّینِ وَ سُبُلُ الأَمنِ وَ لَیسَ تَقُومُ الرَّعِیِّةُ إلّا بِهِم

لشکریان (نیرو‌های نظامی و انتظامی)، به اذن خداوند، دژ مردم، زینت زمامداران، مایه عزت دین و امنیتند و کار شهروندان، جز به آنان استوار نمی‏ شود. (نهج ‏البلاغه: نامۀ ۵۳)

امنیت پایدار، پیش‌شرط و عامل توسعه پایدار است و هیچ پیشرفتی بدون امنیت تحقق نمی‌پذیرد؛ چنانکه از منظر فرمانده معظم کل قوا نیز؛ اگر امنیت در کشوری وجود داشته باشد، امکان پیشرفت علمی، عملی، اخلاقی و انسانی در آن کشور وجود خواهد داشت. 

رابطه مستقیم امنیت با جذب سرمایه، ایجاد اشتغال و توسعه پایدار، رسالت نیرو‌های انتظامی را که بخش عمده‌ای از وظیفه ایجاد امنیت را بر دوش دارند، سنگین‌تر می‌کند.

امروز در کشور ما و به ویژه در استان کرمان، نیروی انتظامی از اقتدار، بنیه اطلاعاتی، جدیت و تیزهوشی لازم در ایجاد امنیت برخوردار است و دانش، ابتکار، شجاعت، قاطعیت، اطمینان‌پذیری، علاقه‌مندی به کار، درایت، صداقت، عدالت و مردم‌ مداری بخش جدایی‌ ناپذیر ادبیات نظامی و انتظامی مراکز امنیتی در استان کرمان است.

با تکیه بر قدرت نیروی انتظامی استان کرمان، اعلام می‌کنم که استان فضای مناسبی برای ارتکاب جرم نیست و کرمان عزیز در سایه هم‌افزایی، هم‌دلی و هماهنگی نیرو‌های نظامی و انتظامی به ارتقای شاخص‌های توسعه در محور‌های مختلف می‌اندیشد.

اینجانب ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به همه فرماندهان، مدیران، پلیس‌های تخصصی و کارکنان خدوم ناجا در سراسر استان، خواهان تداوم تلاش‌ها برای ارتقای جایگاه نیرو‌های انتظامی استان در سطح ملی از طریق بهر‌ه‌گیری از تکنولوژی‌های نوین امنیتی هستم و از بارگاه پروردگار برای همه این عزیزان سلامتی، سربلندی، عزت و توفیق روزافزون مسالت دارم.

هر ساله مراسم بزرگداشت هفته نیروی انتظامی از ۱۳ تا ۲۰ مهر برگزار می شد؛ اما امسال به منظور پاسداشت دهه ماه صفر، برنامه های این هفته از ۲۷ مهر آغاز و  تا ۲ آبان ادامه دارد. 

 انتهای پیام/ م 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر