کد خبر: ۷۵۲۹۴۱۲
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۳
کد خبر : ۷۵۲۹۴۱۲

درخواست جمعیت جانبازان انقلاب برای پرهیز از تک‌روی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بر انسجام بیشتر نیرو‌های انقلاب، احزاب و تشکل ها، اقشار و گروه‌های مرتبط و ضرورت پرهیز از تک‌روی در انتخابات ریاست جمهوری و شورا‌های شهر و روستا تاکید کرد.

درخواست جمعیت جانبازان برای پرهیز از تک‌روی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در چهارمین گردهمایی سه ساعت و نیمه مجازی دبیران استانی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی که با اکثریت دبیران برگزار شد، ضمن مرور و پیگیری مصوبات جلسه گذشته به موضوع انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری و شورا‌های اسلامی شهر و روستا و اهمیت، ضرورت و نحوه ایفای نقش این جمعیت در رویداد سیاسی پیش رو پرداخته شد.

در همین راستا مجتبی شاکری، دبیرکل جمعیت جانبازان با بیان جایگاه عقلانیت و محاسبه صحیح در تمامی رفتار‌های سیاسی اجتماعی و بازخوانی فراز‌هایی از سخنان مقام معظم رهبری، ضمن تشریح نقش این جمعیت در انتخابات آتی با اعلام خبر ارسال یک نامه شش بندی برای دبیران استانی جمعیت، محور‌های مشارکت آن‌ها در مباحث مرتبط با انتخابات ۱۴۰۰ را مشخص کرد.

همچنین مباحثی درباره فعالیت شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در دوره جدید و در راستای انتخابات ۱۴۰۰ مطرح شد که از آن جمله بحث اصلاح آیین نامه‌های داخلی این شورا و حل برخی مشکلات پیشین و نیز تعیین تکلیف اعضای ثابت شورا که قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را دارند، مورد بررسی قرار گرفت.

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن تاکید بر انسجام و وحدت بیشتر نیرو‌های انقلاب، احزاب و تشکل ها، اقشار و گروه‌های مرتبط، ضرورت پرهیز از تکروی، انشعاب و شکستن فهرست واحد در انتخابات شورا‌های شهر و روستا را نیز خاطرنشان کرد.

در این جلسه همچنین تحلیلی اجمالی از فهرست نامزد‌های انتخابات ۱۴۰۰ ارائه شد که طی آن دبیرکل جمعیت جانبازان با تاکید بر اینکه دست برتر در اختیار نیرو‌های انقلاب اسلامی است، در عین حال موانع و تهدید‌هایی که می‌تواند موجب شکست احتمالی در انتخابات ریاست جمهوری آتی شود را نیز تبیین کرد.

شاکری همچنین گزارشی از فعالیت‌های جمعیت جانبازان در زمینه تعامل با شورای ائتلاف و تعیین تکلیف اسامی برخی نامزد‌های احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ارائه کرد.

در این جلسه مقرر شد دبیران استانی جمعیت جانبازان نیز در جریان مصوبات ستاد انتخابات قرار گرفته و محتوای گفتگوی چهره به چهره با نامزد‌های دعوت شده به جلسات دفتر مرکزی جمعیت جانبازان نیز با جزییات در اختیار استان‌ها قرار بگیرد.

علاوه بر این گسترش تشکیلات جمعیت از مرکز استان به شهرستان‌های تابعه با حداقل سه عضو در هر شهرستان، ارتباط با مجمع نمایندگان استان و دعوت از آن‌ها برای حضور در جلسات مجازی استان، تشکیل کارگروه بانوان و برقراری ارتباط اعضای آن با کارگروه بانوان مرکز، مشارکت دبیران استانی در ارسال پرسش‌های مهم برای دبیرخانه مرکزی جهت ارزیابی نامزد‌های ریاست جمهوری که دفتر مرکزی در حال برگزاری آن است، اتخاذ تدبیر مناسب دبیران برای تهیه فهرست نامزد‌های حداکثری مرکز استان و شهرستان‌های تابعه برای انتخابات شورای شهر و روستا با دقت نظر در عنصر «شایسته گزینی» و نیز حضور چهره‌های ملی در جلسات مجازی استانی از مهمترین مصوبات جلسه مجازی دبیران استانی جمعیت جانبازان بود.

در این جلسه همچنین موارد شاخص فعالیت جمعیت جانبازان به تفکیک استان‌ها از جمله جذب اعضا و تشکیل کارگروه ها، فعالیت در فضای مجازی و ... تشریح و درباره آن‌ها بحث و تبادل نظر شد. دبیران استانی جمعیت جانبازان همچنین خواستار دریافت خبرنامه به صورت منظم و پیوسته بودند که مقرر شد به این موضوع نیز رسیدگی شود.

طی این جلسه بر ضرورت گسترش یافتن تشکیلات جمعیت از مرکز استان به شهرستان‌های تابعه تاکید شد. همچنین برخی خلاقیت‌های جمعیت جانبازان در هر استان در زمینه دیدار با خانواده شهدا و یا چهره‌های استانی و نیز کار تخصصی روی قانون جامع خدمات ایثارگران تشریح شد.

دبیران استانی جمعیت جانبازان نیز موظف شدند برخی عقب ماندگی‌ها در زمینه فعال سازی کارگروه‌های ذیل این جمعیت را در اسرع وقت جبران کرده و نسبت به توزیع مسوولیت‌ها بین اعضای شورا و تشکیلات استانی جمعیت جانبازان اقدام کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
عباس گودرزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
سلام مردم وکیل وصی نمی خواهند . مردم دیگر نیاز به کسی دارند که شجاعت ایستادگی در مقابل استکبار را داشته باشد و منافع غرب را در جهان به خطر بیندازد تا آسیب فقط متوجه ملت ایران نشود بلکه کشور های همسو با استکبار نیز دچار اسیب شوند . مماشات و ترس از دشمنی که همواره در حال حمله است خیانت به خون شهداست .
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر