کد خبر: ۷۵۲۹۶۰۰
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۶
کد خبر : ۷۵۲۹۶۰۰
گروه : سیاسی » مجلس
بخشی از آنچه در مجلس ۲۷ مهر ۹۹ گذشت؛

نمایندگان مجلس یازدهم پس از حدود ۲ هفته سرکشی به حوزه‌های انتخابیه به صحن سبز پارلمان آمدند.

مجلس ۲۷ مهر

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، صحن علنی مجلس شورای اسلامی پس از دو هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه خود، صبح امروز با حضور ۲۳۵ نماینده و ۱۰ دستور آغاز به کار کرد. 

محمدباقر قالیباف در نطق آغازین صحن به ضرورت مدیریت گرانی‌ها و تأمین نیازهای اصلی مردم تأکید کرد و گفت: «حداقل کاری که امروز یک مسئول می‌تواند انجام دهد، این است که در کنار مردم باشد تا آنها احساس بی‌پناهی نکنند و تحمل سختی زندگی برای آنها ساده‌تر شود. همه باید بدانند که بگو مگو‌های سیاسی برای مردم نان و آب نخواهد شد و باید از منابع موجود به سرعت و با فوریت برای تأمین نیاز‌های ضروری مردم استفاده کنیم.»

رئیس مجلس با توجه به پایان مهلت تحریم‌های تسلیحاتی بیان کرد: این موضوع بدون شک یک شکست قابل توجه برای دولت کم خرد آمریکا و رئیس جمهور پر ادعا، اما ناتوان و منزوی آن است که با وجود اقدام غیرقانونی در جهت فعال کردن مکانیزم اسنپ بک با افتضاح در جامعه جهانی مواجه شد و نتوانست در این مسئله خللی وارد کند.

او ادامه داد: تبدیل این شکست آمریکا به یک دستاورد راهبردی برای ملت ایران چیزی نیست که فقط با سخنرانی اتفاق بیفتد، بلکه باید گام‌های مهمی در واکنش مناسب و بازدارنده در قبال فشار‌های آمریکا و خرید و فروش سلاح انجام پذیرد.

پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس بیشتر بررسی می‌شود

نمایندگان در آغاز دستور کار، استفساریه پرداخت مزایای شاغلان مناطق عملیاتی دفاع مقدس را به کمیسیون اجتماعی ارجاع دادند تا ابهام‌های آن برطرف شود. شورای نگهبان در پاسخ به درخواست تفسیر قانون از سوی نمایندگان، افرادی را که در دوران دفاع مقدس در این مناطق خدمت کرده بوده‌اند و بازنشسته شده‌اند، مشمول مزایای مصرح در قانون مدیریت خدمات کشوری دانسته است.

تبدیل وضعیت ایثارگران تا پیش از برنامه ششم توسعه

در دستور بعدی هم، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات استفساریه خود را درباره تبدیل وضعیت استخدامی ایثارگران و خانواده‌های آنها به صحن آورده بود. این تبدیل وضعیت که با توجه به قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران رخ دهد، مشمولان را از شرکتی (پیمانکاری)، قرارداد معین و پیمانی به رسمی قطعی تبدیل وضعیت می‌کند. اما بر اساس گفته‌های رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، حمیدرضا حاجی بابایی، این تبدیل وضعیت به دلیل بار مالی شامل ایثارگران پیش از آغاز برنامه ششم توسعه می‌شود.

داستان ادامه‌دار تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام / ۸ سؤال ظریف از ظریف!

حاجی بابایی در این باره بیان کرد: همه راهکارها بررسی شده است تا مجلس موفق شود در چارچوب قانون، نظر مثبت شورای نگهبان را بگیرد؛ زیرا دیوان عدالت اداری حکم داده که به کارگیری و تبدیل وضعیت‌ها ملغی شود.

او افزود: با این مصوبه، حکم دیوان عدالت اداری ملغی می‌شود و همه افراد در قانون پنج‌ساله برنامه پنجم و پیش از آن استخدام می‌شوند؛ برای کسانی که پس از برنامه ششم هستند، در قانون بودجه به شکل دیگری با موافقت نمایندگان برنامه ریزی خواهیم کرد.

نمایندگان مجلس در پایان با رأی خود به استفساریه رأی مثبت دادند.

یک تذکر برجامی و حاشیه‌ساز/ از برجام تا داماد رئیس جمهور

در بخش دیگری از برنامه مجلس، بررسی لایحه موافقتنامه حمل و نقل بین‌المللی جاده‌ای مسافر و کالا بین دولت جمهوری اسلامی ایران و شورای فدرال سوئیس در دستور بود که با تذکر یکی از نمایندگان مواجه شد. حجت الاسلام علیرضا سلیمی که معمولاً در میان تذکر دهندگان ثابت صحن علنی است، بیان کرد که «مجلس با این معاهدات به صورت کلی موافقت می‌کند، آیا اجازه می‌دهند این ماده‌ها را ماده به ماده بررسی و اصلاح کنیم؟ این روش متأسفانه از مجالس قبل باقی مانده و همچنین به هیچ وجه در این معاهده سازوکار حل اختلاف‌ها گفته نشده است.»

اما یکی از گفته‌های پر بحث و حاشیه او در این تذکر اعلام شد؛ این عضو هیئت رئیسه پارلمان یازدهم تأکید کرد: برجام را هم با همین روش در عرض ۲۰ دقیقه تصویب کردند و گفتند این اختیار از آن شما نیست و شما فقط بگویید با کلیت موافق هستید یا مخالف! بعد گفتند در معاهدات وارد جزئیات می‌شویم و سر مجلس به همین صورت کلاه رفت و این مشکلات را می‌بینید که قرارداد برجام نه‌تنها سیب و گلابی نداد، مسائل دیگری هم داشت.

این نماینده مجلس به دو موضوع دیگر خارج از دستور هم پرداخت. حجت الاسلام سلیمی گفت که «آقایان بر چه اساسی بذل و بخشش‌های بی اساس می‌کنند؟ اصل ۵۲ قانون اساسی می‌گوید بودجه باید به مجلس بیاید؛ آقای رئیس جمهور بر چه اساسی ۱۲۰ میلیارد به یک دانشگاه داده‌اند؟ این تنخواه دست آقای رئیس جمهور چه مقدار است؟ روابط عمومی دولت می‌گوید آقای رئیس‌جمهور هر هفته چنین کاری انجام می‌دهد. آقای رئیس جمهور بر چه اساسی این مبلغ را هر هفته بخشش می‌کند؟»

نماینده مردم محلات در مجلس اظهار کرد: داماد سرخانه رئیس جمهور چه مسئولیتی دارد که نمایندگان را تهدید می‌کند؟ این اظهارنظر درباره پاسخ توییتری داماد رئیس جمهور به گفته رئیس کمیسیون امنیت ملی درباره حجت‌الاسلام روحانی بود.

تشکر از رعایت وقت با خاموش کردن میکروفن‌ها!

تذکرهای امروز تنها به تذکر نماینده به مسئولان یا حتی هیئت رئیسه محدود نمی‌شد، بلکه رئیس صحن هم به نمایندگان تذکر می‌داد. یادآوری‌های رئیس جلسه یا برخی از اعضای هیئت رئیسه برای مشارکت نمایندگان در رأی گیری از اتفاق‌های قابل توجه به شمار می‌رفت.

داستان ادامه‌دار تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام / ۸ سؤال ظریف از ظریف!

به علاوه، مجلس یازدهم با زمان‌بندی سیستم‌ها برای رعایت وقت جلسه، میکروفن‌های نمایندگان را اندکی پس از پایان زمان اعلام نظر یا نطق قطع می‌کرد تا جمله معروف «تشکر از رعایت وقت» حسینعلی حاجی دلیگانی، عضو هیئت رئیسه مرتباً شنیده نشود!

موضوع مهم‌ترنبود؟!

دولت یک دو فوریتی را به صحن ارائه کرد. این نهاد در لایحه‌ای خواستار تصویب دو فوریت الحاق یک تبصره به ماده ۱۴ قانون صدور چک با موضوع ممنوعیت انتقال چک‌های تضمینی شد، اما نمایندگان با یک فوریتش موافقت کردند. برخی از آنها در بررسی این دو فوریت و همینطور در جریان برنامه‌های صحن علنی، به بررسی نشدن موضوع‌های مهم‌تری چون ارز، مدیریت بازار و... انتقاد کردند. البته این موافقتنامه با رأی نمایندگان تصویب شد.

فساد سیستماتیک؛ مسئله اینست/ نقش رکن پنجم دموکراسی کجاست؟

روح‌الله نجابت، نماینده شیراز در صحن علنی طرحی دو فوریتی را برای حمایت از افشاگران فساد مطرح کرد که در پایان یک فوریت آن مصوب شد. مخالفان این طرح گفتند که ساختارها باید اصلاح شود.

معین‌الدین سعیدی نماینده چابهار گفت: این حجم از فساد در هیچ کدام از کشورهای توسعه یافته وجود ندارد و برای مقابله با فساد سیستماتیک در سیستم اجرایی، اول باید نظارت رسانه‌ها را به عنوان رکن پنجم دموکراسی بیشتر کنیم. اگر رسانه توسعه یابد، آن وقت می‌توانیم انتظار مقابله با فساد سیستماتیک را داشته باشیم.

او ادامه داد: حمایت مالی از افشاگران فساد مالی، لزوماً فساد را کمتر نمی‌کند. زیرا ساختارها باید اصلاح شود و تا وقتی ساختارهای فسادزا وجود دارد، هر چقدر هم بخواهیم روش‌های سوزنی و حمایت مالی از افشاگران را داشته باشیم، مسئله حل نمی‌شود.

سعیدی یادآور شد: باید از کشورهایی که میزان فساد آنها در سیستم اداری کم است، الگوبرداری کنیم.

در آن میان، احمدامیرآبادی فراهانی، نماینده قم به عنوان موافق، وجود فساد سیستماتیک را نفی کرد و سوت‌زنی را امری رایج خواند.

داستان ادامه‌دار تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام / ۸ سؤال ظریف از ظریف!

داستان ادامه‌دار تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام 

گفته‌های حجت الاسلام سلیمی تذکر یکی از نمایندگان را در بر داشت. غلامرضا نوری قزلجه، نماینده مردم بستان آباد در تذکری خطاب به قالیباف با اشاره به بخشی از محتوای تذکر حجت‌الاسلام سلیمی مبنی بر تصویب ۲۰ دقیقه‌ای برجام و مشکلات پس از آن اظهار کرد: این تذکر به دستور صحن ارتباطی نداشت و گویا برای شما دلنشین بود.

او ادامه داد: برجام در مجلس نهم با حضور خودِ آقای سلیمی به عنوان نماینده و در کمیسیونی به ریاست آقای زاکانی، پس از چندین ماه و مدت‌ها بررسی و با دعوت از مهمانان مختلفی تصویب شد. این موافقتنامه ابتدا به صورت دو فوریتی رأی نیاورد و تبدیل به یک فوریتی شد. هفته‌ها رأی‌گیری و برنامه ریزی رخ داد و در همان جلسه پس از ساعت‌ها بررسی به رأی گذاشته و تصویب شد. پس درست نیست که بگوییم  ۲۰ دقیقه‌ای به تصویب رسید.

نوری قزلجه اظهار کرد: همین شکست‌های اخیر آمریکا در محکمه‌های بین المللی و پایان تحریم تسلیحاتی و وارد شدن به بازار تسلیحات دفاعی در بستر همین توافق‌نامه هسته‌ای برجام رخ داد.

در پاسخ به این گفته‌ها، محمدباقر قالیباف گفت: البته شما هم در دستور صحبت نکردید و ان‌شاءالله همه قانون را رعایت کنیم.

البته در دقایق پایانی صحن، حجت الاسلام سلیمی در بخشی از تذکر شفاهی خود به اظهار نظر نوری قزلجه پاسخ داد. او گفت: در مجلس نهم کمیسیون برجام جلسات متعددی داشت و حدود ۲۰۰ ساعت به آن پرداخته شد. آقای زاکانی به عنوان رئیس کمیسیون برجام، دیگر نمایندگانی مجلس نهم مانند آقای نبوی و دکتر پزشکیان هم اینجا حضور دارند، آیا رئیس وقت جلسه اجازه داد گزارش کمیسیون برجام در صحن مطرح شود؟ به هیچ وجه!

او افزود: صرفاً اجازه ندادند ۲۰ دقیقه از صحن در مورد برجام گزارش مطرح شود.

سلسله سؤال‌های ظریف از «ظریف»

تعدادی از نمایندگان در صحن امروز پای ظریف را برای جلسات بعد به مجلس کشیدند. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه برای پاسخ به 8 سؤال ملی اعلام وصول شده نمایندگان باید در پارلمان حاضر شود. پرسش‌های اعلام وصول شده درباره مسائلی چون عدم اقدام لازم در مقابل قطعنامه شورای حکام، عدم موضوع مناسب در مقابل زیاده خواهی‌های برخی کشورهای اروپایی و علت مذاکره با آمریکا خارج از چارچوب برجام،  علت وارونه جلوه دادن مذاکرات و ارائه گزارش فقط به مردم، علت عدم اقدام متناظر با طرف‌های مقابل با ایران در برجام و علت اعلام کد مذاکره با آمریکا پس از شهادت شهید سلیمانی است.

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۶
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چه حرفای چرت و پرتی
منم بلدم یه ایراد ده سال پیش رو هرروز تکرار کنم بگم تو کتونشتی وو کتونستی تو خراب کردی تو داغون کردی
رفتی مجلس اینا رو بگی؟؟؟
حلالت باش اون حقوق
والا من توقعم از یه مدیر اینه به حای غرق در گذشته بودن وضعیت حال رو کنترل کنه و درمان کنه اوضاع قبلیو نه اینکه همش بگه مشکل داریم
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
مجلس ریاکار و عوام فریب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
فیلترینگ
ازدواج اجباری
دنا
واکسن
پاترول دست دوم چهار درصدی
و حالا واژه جدید برای سرگرم سازی ملت
اسنپ بک
خدایا این مجلس اصولگرای جهادی انقلابی یکدست رو تا ابدالدهر برقرار نگه دار تا مایه تفریح مردم ایران باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
الان مجلس چیزی شبیه سیرک می باشد که عده ای دلقک داخلش نمایش بازی می کنند.فقط حرفاشون آدم رو قلقلک می ده.از عمل خبری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
مگه این مجلس صندلی نداره یکی نشسته رو زمین چای میخوره
یکی رژه میره وسط مجلس
دفتر دستک و کامپیوتر ندارن اینا چی می کنن بیکارن
مجلس انقلابییییییییییییی
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
این مجلس اصلا صبور نیست
هر چند وقتی میکروفون تریبون بازه صدای وا ملتا سر میدن بعد که رفتن تو پستو نقشه میکشن چطوری 231 میلیون پول و شاسی بلند از دولت باج بگیرن
بابا این پولا و ماشین و واکسن تازه ب بسم الله هست تا س ناس هنوز 4 سال مونده
نترسید از قافله رانت و خوردن بیت المال متعلق به ملت عقب نمی مونید یکم صبر کنید انقدر بخورید و ببرید که تا هفتاد نسل تون دغدغه مالی نداشته باشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چرامجلس تعدادی صندلی برای این نمایندگان خاکی وعوام فریب نمی خرد؟روی زمین نشستن درد دواکن نیست سرجای خود روی صندلی بنشینید وفکری چاره ساز برای حل مشکلات مردم بکنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
محاکمه_روحانی خواست ملت است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
انصاف هم خوب چیزی هست پس تکلیف تخریب چی ها چه میشه بنیان گذار بدبختی مردم و مشکلات چی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
آقای قالیباف خیلی زیرکه
فقط حرف قشنگ و رفتن تو جمع مردم دردی از مشکلات مردم کم نمیکنه
دقت کردید این مجلس حرف اولش ارز و اقتصاد بود ولی ارز کلی گرون شد ولی حتی یه جلسه تو صحن مجلس نداشتن
داره باورم میشه که فقط حرفففففففففففففففففف میزند نه عمل
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
بذار حداقل یک نفر که میخواد کاری کنه لیچار نبافین.بسه 7 سال دروع و تهمت و برجام سرکاری
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
زحماتی زیاد کشیده شده .
اسم این گذرگاه از این به اسم تغیر آن خیابان عوض داده اند
برچام دست آورد های زیادی داشته چشم عرفان و عیب داشته باشید ممکن است که آنها را آنهم در خواب رویت شود
علی بر........................
کارگر ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
قرار بود موضوع یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به مجلس برود قرار بود به مدت شش ماه یارانه ۱۲۰ هزارتومانی به ۶۰ میلیون بدن - خبری نشد؟؟؟
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
سلام چراتو کرمانشاه معلمان وکارکنان سایر ادارات از مزایای مناطق جنگی استفاده میکنن ولی نیروهای نظامی (ارتش وسپاه وانتظامی)از این مزایا بی بهر هستن درحالی که مرز دست همین دلاورمردان میباشد.امیدوارم به گوش مسئولین برسد
پاسخ ها
اسلامی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
کسانی استفاده میکنند که اصلا در زمان دفاع مقدس شاغل نبودند و متاسفانه بازنشستگان که در زمان دفاع مقدس بیشترین فداکاری را را در آن شرایط داشتند بهره ای از فوق العاده منطقه جنگی ندارند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
آره خیلی جالبه ما که تظامی هستیم مناطق جنگی نیستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چرا مالیات بر درامد غیر مولد تصویب نمی شود برجام برای نابودی ایران ۸ دقیقه ای تصویب می کنید
آنها خائن بودند شما چرا
Arman
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
جناب قالیباف!!!
مسؤلین کنار مردم باشند تا تحمل سختی ها ساده تر باااااشد؟
خیلی ممنون از این همه زحمت برای کم کردن سختی ها می‌کشید.
مثل این می مونه یه سنگ 200 کیلوی بزارن رو دوش یه نفر بعد بقیه بگن آفرين تو میتونی تحمل کن. پس شما رو انتخاب کردیم برا دلداری دادن نه حل مشکلات؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
چرا باید قرص متفورمین از 5هزار تومن برسه به19هزار تمن
علیرضاقاضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
قابل توجه نمایندگان ملت
وقتی که هزینه یک خانواده چهارنفره فرضا ده میلیون تومان درماه است ولی دریافتی سرپرست خانواربعنوان کارمندرسمی دولت پنج میلیون تومان میباشد این مسئله بغیراز القای فساد واینکه خودت ی جوری جورش کن ،!چه میتواندباشد
اگردریافتی هاباپرداخت هاوهزینه ها یکسان باشد بسیاری از فسادها ازبین میرود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
یه سرهم به بازاربورس بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
من نمی دونم چرا ابنقدر مجلس بی نظمه واقعا باین نظم امریکارکم شکست می دیم یکمی به تودتان بیایید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
این مجلسم بی عرضه از آب در اومد
شهاب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
به خدا جوانی ما رفت
این چه وضع اقتصاده
نابودمان کردید
روز قیامت باید جواب پس بدین
با تحصیلات کارشناس ارشد الکترونیک شاگرد ممتاز
نه می تونیم ازدواج کنیم حتی دیگه نمی تونیم خونه کرایه کنیم..
چرا استیضاح نمی کنید.
یا امام زمان نجاتمان بده ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
اقای رپحانی اقای قالیباف یک روز لباس مدل بپوشید وماسک بزنید بدون محافظ بروید توجامع بین مردم به بازارها سر بزنید از مردم سئوال کنید اوضاع احوال مردم را ببینید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
مجلس اگه راست میگه شفافیت آرای رو تصویب بکنه
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
نماینده ها عروسک خیمه شب بازی اند // قبول دارید ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
بگو مگو بزن کنار فکر مردم باش به خدا مردم فقر دارن بیچاره میشون ریس جمهور رفتنی است مجلس یه کاری کن
حامد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
حد اقل جسارت داشته باش و بگو از کجا دستور رسید برجام تصویب شود.
احمد رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
Yjcپیگیر منطقهذجنگی شدن شهر بیستون باشید لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
ای نمایندگان مجلس
مردم از گرونی نابود شدن
مردم ناامید شدن
مجلس انقلابی چکار شد
چرا دولت رو استیضاح نمی کنید
مردم نابود شدن ترا به خدا کاری کنید
جلو صادرات اقلام مورد نیاز مثل مرغ گوجه و پیاز و...را بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
این همه حرف فایده نداره مردم نون میخوان
کوخ نشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
جناب قالیباف
مردم نون ندارند بخورند
قبض های نجومی آب وبرق وگاز مارا بیچاره کرده
لطف کنید قبض ها را به قبل از یارانه برگردانید
همین کار را اول انجام بدید بعد به فکر
معیشت مردم باشید
ما پول این قبضایی که می دیم دیگه پول نان نداریم
متوجه شدید
کوخ نشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
جناب قالیباف
مردم نون ندارند بخورند
قبض های نجومی آب وبرق وگاز مارا بیچاره کرده
لطف کنید قبض ها را به قبل از یارانه برگردانید
همین کار را اول انجام بدید بعد به فکر
معیشت مردم باشید
ما پول این قبضایی که می دیم دیگه پول نان نداریم
متوجه شدید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۷
اون موقع که به روحانی رای می دادی باید به فکر آب و نون ات می بودی که حالا از یکی دیگه طلبکار نباشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
واقعا ۷ سال مملکت دادن دست روحانی حالا ادعاشون هم میشه
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر