کد خبر: ۷۵۲۹۹۸۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۱۲
کد خبر : ۷۵۲۹۹۸۵
گروه : کرمان » کرمان

کودکان مراکز شبه خانواده زرند و کسب مهارت‌های زندگی و شغلی

کودکان مراکز شبه خانواده شهرستان زرند در کنار توجه به تحصیل، مهارت‌های زندگی و شغلی را نیز می‌آموزند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، مرضیه مهدوی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با حضور در زرند از مراکز شبه خانواده این شهرستان بازدید به عمل آورد.

مهدوی در این بازدید به همراه نخعی مشاور عالی مدیرکل بهزیستی، عبدالرحیم عبدالکریمی مدیر روابط عمومی بهزیستی، علی ابراهیمی رییس بهزیستی زرند و جمعی از کارشناسان بهزیستی استان و زرند با حضور در خانه پسران نرجس خاتون و خانه دختران مهدیه الفاطمه زرند به گپ و گفت با فرزندان و مربیان این مراکز پرداختند.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری کرمان با حضور در خانه مهدیه الفاطمه ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف مجموعه با فرزندان این مرکز گفتگو کرد، در این بازدید فاطمه ایرانمنش مسئول فنی این مجموعه با بیان توضیحاتی درمورد این مجموعه گفت: خانه مهدیه الفاطمه با ۲ هزار و ۵۰۰ متر زمین و زیر بنای ۵۸۰ متر مربع، ۲۲ نفر از دختران در رنج سنی ۶ تا ۱۲ سال رادرخود جای داده است.

او با بیان اینکه فرزندان مقیم این مرکز درکنار توجه به تحصیل مهارت‌های زندگی را نیز می‌آموزند، گفت: در این خانه فرزندان ما بسیاری از مهارت‌های زندگی را از طریق مربیان به صورت تئوری و عملی می‌آموزند و برای آینده آماده می‌شوند.

مجتبی ایزدی مدیر عامل خانه نرجس خاتون نیز در معرفی این مجموعه گفت: خانه نرجس خاتون با هدف نگهداری کودکان ۷تا۱۳ و ۱۳ تا ۱۸ سال تاسیس شده و تعداد فرزندانش در گروه سنی ۶ تا ۱۲ سال ۲۰ نفر و فرزندان بالای ۱۳ سال ۲۵ است.

او افزود: مجموعه ما در بحث توانمند سازی، نگهداری و همچنین فعالیت در زمینه‌های اجتماعی و آسیب‌های اجتماعی در مناطق غیر رسمی فعالیت می‌کند.

ایزدی بیان داشت: در حوزه مشارکت‌های مردمی توانسته ایم در کمک به سیل زدگان، زلزله زدگان و تهیه جهیزیه و ازدواج فرزندان تلاش کنیم، در حوزه اشتغال هم با ایجاد اشتغال در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری، آموزش‌های فنی و حرفه‌ی در رشته‌های جوشکاری، برق کشی، تراشکاری و... فعال بوده ایم.

او با اشاره به اینکه این خیریه از سال ۷۹ فعالیت دارد، افزود: در بحث ارائه خدمات روانشناسی در مناطق غیر رسمی نیز با حضور روانشناسان مجربی، چون نخعی، خسروپور، ماهانی و... خدمات قابل قبولی ارائه داده ایم.

مرضیه مهدوی مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان نیز در حاشیه این بازدید با ابراز خورسندی از حضور در میان فرزندان این مراکز گفت: بسیار خوشحال شدم وقتی که با کار‌ها، مهارت‌ها و صنایع دستی بچه‌های این مراکز آشنا شدم و خلاقیت و مهارت این عزیزان را می‌ستایم.

او افزود: مجموعه استانداری و دفتر امور اجتماعی آن، همواره در کنار بهزیستی و فرزندان آن خواهد بود.

در این بازدید فرزندان خانه نرجس خاتون در قالب هیئت عزاداری دقایقی را به عزاداری، نوحه خوانی و سینه زنی پرداختند.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر