کد خبر: ۷۵۳۰۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۹
کد خبر : ۷۵۳۰۰۶۵
بسته اخبار حوادث ۲۷ مهرماه ۹۹؛

مهم‌ترین حوادث امروز یکشنبه ۲۷ مهرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،  مهم‌ترین حوادث امروز یکشنبه ۲۷ مهرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

با تلاش پلیس دختر نوجوان خاشی به آغوش خانواده بازگشت

با تلاش مأموران انتظامی شهرستان خاش دختر نوجوان گم شده به آغوش خانواده بازگشت.

سرهنگ " ابراهیم کوچکزایی گفت: روز گذشته یکی از شهروندان با نگرانی و اضطراب به مأموران کلانتری ۱۲ این شهرستان مراجعه و اعلام داشت دختر ۱۶ ساله اش که دچار اختلال ذهنی و حواس می‌باشد صبح امروز از خانه خارج و بازنگشته است.

او افزود: با توجه به اهمیت موضوع، مأموران در غالب چند تیم گشتی، تحقیقات و تلاش خود را برای پیدا کردن این نوجوان آغاز کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خاش تصریح کرد: ماموران پلیس پس از حدود ۳ ساعت گشت زنی در حوزه استحفاظی و نیز همچنین بکارگیری از منابع خبری موفق شدند، دختر گمشده را در داخل محلات پایین دست شهرستان پیدا کرده و به خانواده اش تحویل دهند.

سرهنگ کوچکزائی به والدین توصیه کرد: هنگامی که با فرزندان خود در محیط خارج از منزل و اماکن شلوغ به سر می‌برند هرگز از آن‌ها غفلت نکرده و همچنین به فرزندان خود آموزش دهند در این گونه مواقع حتما از پلیس کمک بخواهند.

دستگیری سارق دوربین‌های مداربسته با ۱۳ فقره سرقت در زابل

فرمانده انتظامی شهرستان زابل از شناسایی و دستگیری سارق دوربین‌های مداربسته با ۱۳ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ "احمد ثمره حسینی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت دوربین‌های مداربسته در سطح شهرستان زابل، دستگیری سارق یا سارقان به صورت ویژه در دستور کار ماموران دایره تجسس کلانتری ۱۲ این شهرستان قرار گرفت.

او افزود: ماموران پلیس با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده سرانجام سارق را شناسایی و او را در اقدامی غافلگیرانه در مخفیگاهش درخیابان دانشگاه دستگیر کردند.

سرهنگ ثمره حسینی تصریح کرد: متهم ۳۹ در تحقیقات فنی پلیس به ۱۳ فقره سرقت دوربین‌های مداربسته و فروش آن‌ها به ۲ مالخر اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل بیان داشت: درادامه این عملیات ۲ مالخر ۲۷ و ۳۱ ساله نیز دستگیر که تعداد ۴ دستگاه ذخیره و ضبط تصاویر دوربین به همراه ۱۵ عدد دوربین مداربسته مسروقه از آن‌ها کشف شد.

سرهنگ ثمره حسینی در پایان با اشاره به معرفی متهمان به دادسرا از شهروندان خواست در محل نصب دوربین‌های مداربسته که خود به عنوان یکی از عوامل اصلی و بازدارنده سرقت است ملاحظات امنیتی را رعایت کنند.

محموله ۱۰ تنی برنج قاچاق در "نیمروز" متوقف شد

فرمانده انتظامی شهرستان "نیمروز" از کشف محموله ۱۰ تنی برنج قاچاق در بازرسی از یک دستگاه تریلی خبر داد.

سرهنگ "علی میر گفت: ماموران ایست و بازرسی "سفیدابه" این فرماندهی حین کنترل خودرو‌های عبوری در محور "نهبدان-زاهدان " به یک دستگاه کامیون باری مشکوک و آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان "نیمروز" با بیان اینکه مأموران در بازرسی از وسیله نقلیه توقیف شده ۱۰ تن برنج قاچاق و فاقد مدارک گمرکی را کشف کردند، تصریح کرد: ارزش این محموله طبق نظر کارشناسان اداره گمرک، ۲ میلیارد ریال برآورد شده است و در این رابطه یک فرد متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

کشف پوشاک قاچاق در شهرستان خاش

فرمانده انتظامی شهرستان خاش از کشف ۵۰۰ میلیون ریال پوشاک قاچاق خبر داد.

سرهنگ "ابراهیم کوچکزایی" فرمانده انتظامی شهرستان خاش گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا، ماموران پاسگاه "گوهرکوه" شهرستان خاش به یک دستگاه خودرو که از استان‌های جنوب عازم مرکز کشور بود مشکوک و آن را متوقف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خاش تصریح کرد: ماموران در بازرسی از خودرو ۹ کیسه ۵۰ کیلویی انواع البسه خارجی قاچاق را کشف کردند.

او با اشاره به اینکه ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است گفت در این رابطه یک فرد متخلف دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شد.

دستگیری باند ۵ نفره سارقان زورگیر با ۱۷ فقره سرقت در"زابل"

فرمانده انتظامی شهرستان زابل از دستگیری باند ۵ نفره سارقان زورگیر، وکشف ۱۷ فقره سرقت دراین شهرستان خبرداد.

سرهنگ "احمد ثمره حسینی گفت: در پی وقوع چند فقره زورگیری و سرقت منزل در سطح شهرستان زابل، موضوع در دستور کار مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۱ این شهرستان قرار گرفت.

او  افزود: مأموران دایره تجسس کلانتری ۱۱، در پی دریافت اظهارات مالباختگان و شباهت شیوه و شگرد این سرقت‌ها دریافتند که پای یک باند حرفه‌ای درمیان است.

سرهنگ ثمره حسینی با اشاره به اینکه سارقان در تمامی این سرقت‌ها ازیک دستگاه موتورسیکلت ویک دستگاه خودروی پراید سفیدرنگ استفاده می‌کردند بیان داشت: ماموران پلیس در ادامه تحقیقات خود و با استناد به سرنخ‌های بدست آمده در مرحله اول ۳ نفر از سارقان که از افراد سابقه دار بودند را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه سارقان، طی هماهنگی قضائی دریک عملیات غافلگیرانه و هماهنگ این ۳ سارق درمخفیگاهشان درخیابان کارگر دستگیر وبه کلانتری منتقل شدند.

سرهنگ ثمره حسینی گفت:متهمان که بین ۲۸ تا ۳۹ سال سن دارند پس از مواجهه با ادله و مستندات محکم پلیس چاره‌ای جز اعتراف به فعالیت‌های بزهکارانه خود نداشتند و به ۱۷ فقره زور گیری وجه نقد و تلفن همراه، سرقت منزل، سرقت سیم برق وکابل‌های مخابراتی در سطح شهرستان زابل با همدستی ۲ نفردیگر از دوستانشان اعتراف کردند.

او  با اشاره به کشف تعداد یک عدد کلت کمری، مقدار تقریبی ۵۰۰ کیلوگرم سیم برق هوایی، سیم کابل مخابراتی و سیم برق خانگی، یک دستگاه تبلت، ۳ دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه، تعداد ۷ عدد پلمپ کنتور آب به همراه کنتور، یک عدد باتوم کشوئی آهنی و ۱۰ کیلوگرم لوله مسی اسپیلت در بازرسی از مخفیگاه سارقان گفت: در ادامه و در تحقیقات تکمیلی پلیس ۲ نفر دیگر عضو این باند نیز شناسایی و در عملیات‌هایی مجزا دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان زابل در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی از شهروندان خواست به منظور پیشگیری از سرقت‌های به عنف و ناکام گذاشتن سارقان زورگیر، در ساعات کم تردد و به خصوص ساعات پایانی شب از تردد در نقاط تاریک و خلوت سطح شهر خودداری و در صورت مشاهده افراد مشکوک در فرعی‌ها و نقاط کور محلات سریعا با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس بگیرند.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر