کد خبر: ۷۵۳۰۱۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
۲۷ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۹
کد خبر : ۷۵۳۰۱۳۴
برای نخستین بار:

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز امروز با حضور سهامداران برگزار شد و برای نخستین بار این شرکت، سود نقدی بین سهامداران تقسیم کرد.

سود نقدی به سهامداران پدیده اختصاص یافت

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده با موضوع تصمیم گیری در خصوص تصویب صورت‌های مالی و توزیع سود نقدی و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع باشد برگزار شد.

این مجمع با حضور اعضای هیئت رئیسه در جایگاه قانونی و به ریاست نایب رئیس هیات مدیره شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده رسمیت یافته و با قرائت دستور جلسه از سوی دبیر مجمع کار خود را آغاز نمود.

دکتر ملایی مدیر عامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با قرائت گزارش فعالیت هیئت مدیره در این جلسه گفت: امروز شرکت با پشت سر گذاشتن شرایط بحرانی خود و حمایت و صبوری سهامداران، به سودآوری رسیده است.

او افزود: شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز در سال ۹۸ به ۵۹۵ میلیارد تومان سود خالص دست یافت و این در شرایطی بود که در سال قبل از آن، شرکت ۱۲۱ میلیارد زیان خالص داشته است.
بیشتربخوانید


مدیر عامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز ادامه داد: توجه به مصوبه ستاد کشوری مقابله با ویروس کرونا، این مجمع با اجرای تمامی دستورالعمل های بهداشتی برگزار و بیش از ۳۴ درصد از سهامداران نیز به صورت زنده نظاره‌گر مجمع بوده و در رای گیری مشارکت داشتند. 

ملایی بیان کرد: در مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز که نماینده رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار و نماینده محترم قوه قضائیه حضور داشتند، تقسیم ۵۹.۵ میلیارد تومان سود به تصویب مجمع عمومی رسید.

بر اساس این گزارش، به هر سهم هزار و ۱۴۱ ریال سود تعلق گرفت که به صورت نقدی و در موعد قانونی به سهامداران پرداخت خواهد شد.

پس از ختم جلسه مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده و بر اساس مفاد قانون تجارت هیئت رئیسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت با موضوع افزایش سرمایه انتخاب و جلسه مجمع عمومی فوق العاده رسمیت یافت. در این جلسه و با توجه به مجوز صادره از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار افزایش سرمایه ۱۸۵ درصدی شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز از محل سود انباشته نیز به تصویب مجمع عمومی رسید.

بر اساس این مصوبه افزایش سرمایه که از محل سود انباشته شرکت اجرایی می‌شود، به هر سهم ۱.۸۵ سهم به عنوان سهام جایزه تعلق گرفته و در واقع هر سهم فعلی به ۲.۸۵ سهم تبدیل خواهد شد.


انتهای پیام//ف.ح
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر