برگزاری همایش بین المللی بزرگداشت خواجه رشیدالدین فضل الله همدانی

مدیرکل میراث ‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی از برگزاری همایش بین‌المللی خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی با محوریت احیای مجموعه تاریخی ربع رشیدی در تبریز خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، حمزه زاده مدیرکل میراث ‌فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی گفت: محوریت همایش بین‌المللی خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی در خصوص اندیشه‌های علمی خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی است که یکی از حکما، مفسرین و طبیبان حاذق قرن هفتم هجری بوده و دانشگاه عظیم ربع رشیدی را در دوره ایلخانی  با ۱۲ هزار دانشجو از ایران و کشور‌های مختلف در تبریز بنیان نهاده است.

او گفت: کنگره شیخ فضل ‌الله همدانی در چهار محور اندیشه‌های علمی خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی، احیای مجموعه تاریخی ربع رشیدی و اداره موقوفات آن، علم الادیان در عصر خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی و آثار او و دستاورد‌ها و چشم‌انداز بین‌المللی پژوهش‌های میراث فرهنگی ربع رشیدی برگزار می‌شود.

حمزه زاده افزود: در این همایش یافته‌ها و دستاورد‌های سه فصل از کاوش‌های باستان‌شناسی و مطالعات باستان‌سنجی، حفاظتی و مرمتی و مطالعات تاریخ هنر و معماری مجموعه تاریخی ربع رشیدی توسط اساتید و متخصصان حوزه تاریخ، هنر و میراث فرهنگی موردبررسی قرار خواهد گرفت.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه کنگره بین‌المللی خواجه رشیدالدین فضل‌الله همدانی توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه، دانشگاه تبریز و مشارکت اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار خواهد شد، گفت: در این کنگره بهرام آجرلو سرپرست هیئت بین‌المللی مجموعه ربع رشیدی به عنوان عضو کمیته علمی این همایش به شرح اقدامات و یافته‌های تاریخی در این مجموعه تاریخی خواهد پرداخت.

حمزه زاده گفت: این کنگره سوم دی‌ماه سال ۱۳۹۹ در تبریز برگزار خواهد شد و متخصصان و محققان می‌توانند مقالات خود را تا سوم آذرماه امسال به دبیرخانه علمی کنگره واقع در دانشکده الهیات و علوم اسلامی دانشگاه تبریز ارسال کنند.

انتهای پیام/ک

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر