ویژگی های جدیدترین بروزرسانی تسلا مدل ۳، معرفی شد

تسلا مدل ۳ سال ۲۰۲۱ با پیشرفت چشم گیر در مدت زمان شتاب رسی و ویژگی‌های جدید به بازار می‌آید.

به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، طراحان خودرو تسلا مدل ۳ سال ۲۰۲۱ و مدل Y EV اکنون حاضر هستند، و پیشرفت‌های مهم در هر دو مدل به را (از طریق Electrek) نشان می‌دهند. مدل ۳ که قیمتی ۴۶.۹۹۰ دلاری در آینده وارد بازار می‌شود و می‌تواند مسافت ۳۵۳ مایل را بپیماید، که یک پیشرفت ۳۰ مایلی تحسین برانگیز نسبت به مدل ۲۰۲۰ به شمار می‌رود.

مدل Standard Range Plus قدرت پیمایش ۲۶۳ مایلی، بالاتر از ۲۵۰ دارد، در حالی که مدل پرفورمنس ۱۶ مایل بیشتر (۳۱۵) مایل حرکت می‌کند گفتنی است همه محدوده‌ها تخمین زده شده‌اند و باید به تصویب EPA برسند.


بیشتر بخوانید


مدت زمان شتابرسی نیز نسبت به تمامی مدل‌ها پیشرفت کرده و مدل ۳ پرفورمنس در ۳.۱ ثانیه ۶۰ مایل بر ساعت شتاب می‌گیرد، که ده برابر سریعتر از قبل است. از لحاظ ظاهری، مدل ۳ کمی دارای چرخ‌های ۱۸ و ۱۹ اینچی بروزرسانی شده،  چرخ‌های ۲۰ اینچی جدید Uberturbine نیز در این خودروی سواری به کار گرفته شده است. همچنین این مدل یک فرمان فلزی رنگ زده شده که احتمالا گرما دیده دارد، علاوه بر این یک صندوق عقب با طراحی جدید و پنجره‌های دو جداره نیز در این خودرو وجود خواهد داشت.

تسلا 3

بازگشت قابلیت شکست نور آینه به خانواده جدید تسلا

تسلا همچنین قابلیت شکست نور توسط آینه داخل اتومبیل را بازگردانده است. در ضمن، مدل Y Long Range Dual Motor اکنون قدرت پیمایش ۳۲۵ مایل، بالاتر از ۳۱۶ مایل را دارد، درحالی که مدل پرفورمنس از ۲۹۱ به ۳۰۳ مایل پیشرفت کرد. با این حال، مدل Y اصلاحات داخلی مانند مدل ۳ را ندارد.

به گفته Electrek، سرچشمه ترقی در مسافت پیموده شده بر حسب مایل ظاهرا از یک «مجموعه بهره وری» جدید است. تسلا پیش از این در حال افزایش مسافت پیموده شده بر حسب مایل از باتری ۷۵ کیلو وات ساعتی مدل ۳ نسبت به هر رقیب EV بود؛ برای مثال، ID.۴ VW که در سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود با باتری ۸۲ کیلو وات ساعتی مسافت ۲۵۰ مایل را می‌پیماید. اکنون، تسلا حتی فراتر از این رفته، و تا سال ۲۰۲۲ انتظار می‌رود باتری‌های جدیدی به کار بگیرد که حین کاهش قیمت راندمان بالاتری نیز داشته باشد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر