کد خبر: ۷۵۳۵۶۰۴
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
کد خبر : ۷۵۳۵۶۰۴

حمایت از یک ‌هزار پایان‌نامه علوم شناختی

تاکنون حدود یک هزار پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی حمایت شده است.

به گزارش حوزه فناوری گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، گسترش فعالیت‌های پژوهشی و جذب جوانان علاقمند به تحصیل و فعالیت در حوزه علوم شناختی در توسعه این حوزه موثر است. در همین راستا نیز تاکنون حدود یک هزار پایان‌نامه کارشناسی ارشد و دکتری از سوی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوی حمایت شده است.

دانشجویان علاقه‌مند به فعالیت در حوزه‌های علوم شناختی بیش از ۵۰ مرکز علمی و دانشگاهی موفق شدند با حمایت ستاد یک هزار پایان‌نامه را در رشته‌های زبان شناسی شناختی، روان‌شناسی شناختی، توانبخشی شناختی، آموزش و پرورش شناختی، نگاشت مغز، مدل سازی، هوش مصنوعی، رباتیک شناختی، فناوری شناختی، علوم اعصاب شناختی و نیز شناخت اجتماعی را ارائه و از آن دفاع کنند.

توجه به علوم و فناوری‌های شناختی به دلیل تاثیر مستقیم آن بر روی زندگی افراد جامعه به سرعت رو به افزایش است و این امر را در میزان رشد فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی به همراه افزایش ابزار‌ها و کاربرد‌های این دانش می‌توان مشاهده کرد.

بررسی یافته‌های تخصصی نشان می‌دهد که نتایج علمی و کاربردی علوم و فناوری‌های شناختی نقش بسیار پررنگ تری در تحول آینده جوامع ایفا خواهند کرد.

برای دستیابی به پیشرفت و بهره‌مندی از حوزه علوم شناختی، تسهیل و سرعت بخشیدن به کسب و تولید علم روز آمد، توسعه و به کارگیری فناوری‌های شناختی متناسب با شرایط و نیاز‌های ملی و همچنین تربیت نیروی انسانی محقق چندین وجهی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

ستاد توسعه علوم شناختی برای تحقق اهداف و سیاست‌های راهبری این حوزه، حمایت از طراحی و اجرای مطلوب طرح‌های پژوهشی و توسعه فناوری در راستای اولویت‌های کشور، ایجاد دوره‌های دانشگاهی، رساله‌های دکتری و کارشناسی ارشد، برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کنفرانس‌های تخصصی به همراه شرکت فعال در مجامع علمی بین المللی به موازات توسعه زیر ساخت‌های پژوهشی_ آموزشی را با جدیت پیگیری می‌کند.

این ستاد در سال‌های اخیر برای تحقق اهداف و سیاست‌های تعیین شده جمعا از حدود یک هزار پایان نامه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه‌های مرتبط با علوم شناختی حمایت کرده است و روند تشویق برای فعالیت علاقه‌مندان در این حوزه همچنان ادامه دارد.

با توجه به ماهیت حوزه علوم شناختی، حمایت‌های ستاد به گونه‌ای طراحی شده است که علاوه بر پشتیبانی از فعالیت‌های علمی محققان و استادان متخصص در علوم و فناوری‌های شناختی، موجبات مهاجرت علمی محققان رشته‌های مربوطه به این نیز فراهم شود. به علاوه حمایت از فعالیت‌های ترویجی در حوزه علوم وفن آوری‌های شناختی از نظر این ستاد نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.


بیشتر بخوانید


آشنایی آحاد افراد جامعه با علوم و فناوری‌های شناختی و دستاورد‌های علمی و عملی آن، زمینه ساز افزایش بکارگیری آن‌ها و بالطبع افزایش رفاه فردی و اجتماعی و ارتقای کیفیت زندگی انسان می‌شود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر