واکنش ‌آیت‌الله علم‌الهدی به هتاکی رئیس جمهور فرانسه / ‌اهانت به ‌پیامبر ‌(ص) ‌نشانه استیصال‌ و عجز دشمن است

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت:اینکه کشوری خودش را مدافع حقوق بشر و روشنفکر تلقی کند اما در کمال بدبختی و بی‌فکری از اهانت به ساحت مقدس پیغمبر اکرم(ص) حمایت کند، نشانه عجز اوست.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آیت‌الله علم‌الهدی، آیت‌الله سیداحمد علم الهدی در دیدار با علمای اهل سنت اظهار داشت: به لطف پیغمبر اکرم(ص) همه مسلمانان باهم متحد شدند و با آغاز هفته وحدت، همبستگی و اتحاد بین مسلمانان ایجاد شد و دیگر دشمنان نتوانستند با مسلمانان مقابله کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: برادران مسئله وحدت از ابتدای انقلاب بسیار برای ما ضروری و حائز اهمیت بوده، ما فقط وحدت را شعار ندادیم بلکه بابت این امر شهدای زیادی دادیم؛ انقلاب اسلامی هزینه 40 ساله داده و پای دفاع از مسلمانان ایستادگی کرده است.

او ادامه داد: متاسفانه فرقه‌های مختلفی از شیعه و سنی به وجود آمده که به نام شیعه انگلیسی و سنی آمریکایی است. باید مراقب این تفرقه‌ها باشیم و از اصل عمل به وحدت و دین ناب محمدی جدا نگردیم و نگذاریم که دشمن در عقاید و باورهای ما دست ببرد؛ در عرصه عقاید و باورها در حوزه کلام و فقه، اختلافاتی وجود دارد اما نباید مانع وحدت بشود.

امام جمعه مشهدمقدس عنوان کرد: اینکه کشوری خودش را مدافع حقوق بشر و روشنفکر تلقی کند اما در کمال بدبختی و بی‌فکری از اهانت به ساحت مقدس پیغمبر اکرم(ص) حمایت کند، نشانه عجز اوست؛ بسیاری از کشورهای مسلمان کالاهای فرانسوی را فروشگاه‌هایشان خارج کردند و به خاطر این اهانت بزرگ، باهم متحد شدند.

عضو مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: غرب می‌داند که مقابله با مسلمانان جهان بسیار کار سختی است؛ اینکه در رسانه‌هایشان به طور مستقیم به ساحت مقدس پیغمبر اکرم توهین می‌کنند نشانه عجز و ناتوانی مسلمانان نیست بلکه نشان از قدرت و عظمت اسلام دارد، قدرت های غربی امروزه اسلام را به عنوان یک خطر بزرگ تلقی می‌کنند و چون توان مقابله با آن را ندارند دست به توهین می‌زنند.

او ادامه داد: دو عامل باعث عصبانیت شدید غرب شده است: استعمار آسیای غرب را از دست داده و مقاومت اسلامی به‌ وجود آمده است.دوم اینکه در غرب، اسلام‌گرایی توسعه پیدا کرده است.اسلام امروز به عنوان یک مانع بزرگ سر راه زمین خواری و سلطه غرب است. ناسزاگویی در زمانی است که آن فرد به استیصال و ناتوانی رسیده و این نشانگر عظمت اسلام است؛ در مقابل این توهین باید باهم متحد بشویم و با او مقابله کنیم.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر