فعالیت ادارات باید نوبت‌بندی شود

فرماندار تبریز با ابراز نگرانی از شیوع ویروس کرونا در این شهرستان گفت: برای مقابله با انتقال ویروس کرونا فعالیت ادارات و سازمان‌های دولتی و غیردولتی باید نوبت‌بندی شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،مهدوی فرماندار تبریز با بیان اینکه فرا رسیدن فصل سرما  انتقال ویروس کرونا و سایر بیماری‌های خاص این فصل را شدت می‌بخشد گفت: پیشنهاد خود را برای تغییر ساعات کاری ادارات به استانداری و ستاد مقابله با کرونای آذربایجان شرقی ارائه می‌دهیم تا در این زمینه تصمیمات عاجل و مقتضی اتخاذ شود.

او با بیان اینکه کاهش ساعات کاری ادارات تاثیر چندانی در جلوگیری از انتشار ویروس کرونا ندارد گفت: پیشنهاد ما در این زمینه این است که ساعات کاری ادارات و نهاد‌های دولتی و غیردولتی در شهرستان تبریز تا ۱۶ عصر ادامه داشته باشد تا از تمرکز مردم در این دوایر به دلیل کاهش ساعات کاری جلوگیری به عمل آید.

مهدوی افزود: همچنین برای کاهش انتشار و انتقال ویروس کرونا می‌توان ساعات کاری کارمندان و پرسنل اداری را بر اساس حضور آن‌ها در محل کار تنظیم کرد به گونه‌ای که هر کارمند با ساعات کاری مشخص و کمتر از حد معمول در محل کار خود حضور داشته باشد.

او گفت:در صورتی که ساعات کاری ادارات افزایش یافته و حضور کارمندان در محل کار نوبت بندی شود تا حد زیادی می‌توان از انتقال ویروس کرونا به خصوص در فصل سرما جلوگیری کرد.

فرماندار تبریز شرایط کرونایی این شهرستان را بحرانی توصیف کرد و افزود: نباید منتظر ماند و بدون انجام کاری خاص شاهد وضعیت بحرانی‌تر شد، چون اگر همین امروز موانع عملی بر سر راه انتقال ویروس کرونا صورت نگیرد فردا بسیار دیر خواهد بود.

مهدوی سوق دادن سیاست‌های مقابله با کرونا در محلات را مهمترین عامل کاهش سرعت انتشار آن دانست و گفت: رویکرد‌های مقابله‌ای باید محله محور باشد و در کلانشهری مثل تبریز که بیش از ۴۵ درصد جمعیت آذربایجان شرقی را در خود جای داده است باید از توان مردمی در محلات مختلف بهره برد.

او گفت: در این زمینه با توجه به تقسیم بندی تبریز به ۱۰ منطقه شهرداری می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ها استفاده کرد و محلات مختلف را در قالب مناطق شهری برای مقابله با ویروس کرونا فعال کرد که در این زمینه هماهنگی و تعامل بین دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری و شهرداری بسیار لازم و ضروری است.

مهدوی از کاهش ساعات کاری سامانه حمل و نقل درون شهری تبریز نیز انتقاد کرد و با بیان اینکه چنین سیاست‌هایی راهکار مناسب برای کاهش اثرات کرونا نیست گفت: به جای کاهش ساعات کاری اتوبوس درون‌های شهری و قطار شهری می‌توان از ۵۰ درصد ظرفیت آن استفاده کرد تا شاهد تراکم و تمرکز مردم به خاطر کاهش ساعات کاری آن نباشیم.

او گفت: بهتر است برای کاهش تجمع مردم در سامانه حمل و نقل درون شهری ظرفیت آن‌ها را کاهش دهیم نه اینکه با کاهش ساعات کاری، زمینه را برای هجوم خیل انبوه جمعیت در ساعات خاص فراهم کنیم.

فرماندار شهرستان تبریز همچنین از ستاد مقابله با کرونای آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز درخواست کرد تا به تدریج نسبت به تعطیلی پارک‌ها و تفرجگاه‌ها اقدام کنند.

انتهای پیام/ک

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر