سرپرست راهداری همدان در مانور ایمنی حمل و نقل؛

حرکت جمعی برای کاهش تلفات جاده‌ای ضروری است

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان بر تلاش جمعی برای کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای و افزایش ایمنی در جاده‌ها تأکید کرد.

حرکت جمعی برای کاهش تلفات جاده‌ای ضروری استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان:صفر صادقی راد سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان در مراسم مانور ایمنی حمل و نقل با اشاره به اینکه موفقیت نیرو‌های راهداری در ارتقاء افزایش ایمنی جاده‌ها و کاهش سوانح رانندگی در گرو همکاری مردم و فرهنگ سازی در این استان است، اظهار داشت: نگهداری جاده‌ها موضوع مهمی است که برای تحقق آن باید مردم و رانندگان، نیرو‌های راهداری را در انجام وظایف قانونی خود بیش از گذشته یاری دهند و در این مورد به فرهنگ‌سازی نیاز داریم.

او افزود: یکی از عوامل مهم در این زمینه افزایش آگاهی، دانش و تجربه رانندگی، ترویج فرهنگ ایمنی و آموزش ایمنی ترافیک است.

صادقی راد ادامه داد: نظارت و نگهدای راه‌ها سرمایه محسوب می‌شود که این موضوع به همکاری تمامی مردم و مسئولان بستگی دارد.

او اضافه کرد: مردم و رانندگان باید در حراست از جاده‌ها و نگهداری آن در کنار مسئولان وظایف ملی خود را انجام دهند.

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان به تجهیزات و توان این اداره کل در بحث ایمنی راه‌ها اشاره وبیان کرد: هم اکنون ۳۰۰ دستگاه وسایل راهداری و راهسازی و همچنین تمامی عوامل و ماشین آلات در راهدارخانه‌ها مستقر شده اند.

صفر صادقی راد در ادامه با اشاره به برنامه‌های این اداره کل در هفته ایمنی حمل و نقل جاده ای، ابراز داشت: پخش برنامه سیمای راهبران از سیمای مرکز همدان، توزیع کلاه ایمنی به راکبان موتورسیکلت و ارسال ۱۴۰ هزار پیامک ایمنی برای استفاده کاربران جاده‌ای از جمله اقدامات این اداره کل در این هفته است.

او دیدار با امام جمعه همدان و تبیین برنامه‌های این هفته را از دیگر برنامه‌های این هفته عنوان و افزود: تقاضای ما از ایشان این است که از امامان جماعات مساجد استان به ویژه روستا‌ها بخواهند که مباحث ایمنی را تبیین کرده و مباحث مرتبط به ایمنی را به روستاییان اعلام کنند.

این مسئول یادآور شد: ۲۹ آبان روز بدون حادثه نامگذاری شده و در این زمینه می‌طلبد همه همکاران و دست اندرکاران پای کار باشند تا تصادفی نداشته باشیم.

در این مانور که امروز به شکل نمادین در ساختمان شماره ۲ راهداری استان (شهید تحریری) برگزار شد، خودرو‌های خدمات رسان نیرو‌های امدادی از راهداری، هلال احمر، اورژانس و پلیس راه، توان تجهیزات خود را به نمایش گذاشتند.

به پیشنهاد جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه، هفته ایمنی حمل و نقل نامگذاری شده است و مراسم و برنامه‌های خاص در این هفته اجرا می‌شود.
انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر