معافیت کارفرمایان آذربایجان شرقی از پرداخت ۲۳ درصدی حق بیمه سهم کارفرمایی

مدیرکل تعاون کار و رفاه آذربایجان شرقی گفت: کارفرمایان واحد‌های تولیدی صنعتی و خدماتی استان در صورت بکار گیری نیروی کار جدید از بین فارغ التحصیلان دانشگاهی از دو سال معافیت ۲۳ درصدی حق بیمه سهم کارفرما برخودار می‌شوند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،فتحی مدیرکل تعاون کار و رفاه آذربایجان شرقی گفت: کارفرمایان واحد‌های تولیدی صنعتی و خدماتی می‌توانند در صورت جذب نیروی کار جدید مورد نیاز خود بدون محدودیت در بکارگیری نیروی کار از بین فارغ التحصیلان با مدرک تحصیلی لیسانس به بالا از دو سال معافیت ۲۳ درصدی حق بیمه سهم کارفرما بهره‌مند شوند.

او با اعلام شرایط برخورداری کارفرمایان از مزایای پیش بینی شده افزود: در صورت بکارگیری نیروی کار جدید از فارغ التحصیلان دانشگاهی توسط کارفرمایان، حق بیمه سهم کارفرما و سه درصد حق بیمه بیکاری توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز خواهد شد.

او در خصوص شرایط لازم برای بهره مندی کارفرمایان از این طرح و تسهیلات ویژه آن گفت: شرایط کارفرمایان برای برخورداری از این طرح، دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور، داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی، ثبت نام در سامانه مشوق بیمه‌ای Moshavegh.mcls.gov.ir است.

فتحی به شرایط بهره مندی نیروی کار جدید از این طرح اشاره کرد و گفت: داشتن حداقل مدرک تحصیلی لیسانس، دارا بودن سن کمتر از ۳۸ سال و ثبت نام در سامانه Moshavegh.mcls.gov.ir و در مجموع حداکثر سابقه تامین اجتماعی آن‌ها قبل از بهره مندی از این طرح از ۳۶ ماه تمام کمتر باشد برای کارجویان ضروری است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر