رییس نظام مهندسی کشاورزی قم:

۱۵۰۰واحد دامداری دارای پروانه در قم وجود دارد

خرمی گفت: حدود یک هزار و ۵۰۰ واحد دارای پروانه بهره برداری دامداری سبک و سنگین به ظرفیت ۲۳۰ هزار راس در استان قم وجود دارد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم،عباس خرمی رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم با اشاره به این که سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی مرجع صدور پروانه‌های مرتبط با پرورش دام است، گفت: با اجرای دستورالعمل‌ها و جمع‌آوری اطلاعات دقیق جمعیت دام استان بسیاری از مسائل و مشکلات در خصوص توزیع نهاده‌های دامی مرتفع می‌شود و گام موثری در جهت برنامه ریزی‌های اصولی‌تر در بخش دام و طیور و خدمت رسانی بهتر به بهره برداران این حوزه صورت می‌گیرد.

خرمی بیان کرد: درهمین راستا بر اساس راهبرد ابلاغ شده، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، عهده‌دار مسئولیت جمع‌آوری و شناسایی جمعیت دام و طیور در سراسر کشور و از جمله استان قم شده که این مساله از اهمیت فراوانی برای کمک به حل مسائل و مشکلات بخش دام و طیور برخوردار است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم عنوان کرد: بر اساس دستورالعمل مذکور، سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی به عنوان مدیرفرایند پلاک کوبی معین شده و پیگیری‌های لازم را برای تسریع در اجرای امور در دست اقدام دارد.

او ادامه داد: با توجه به اهمیت و ضرورت تهیه اطلاعات دقیق و به‌روز برای برنامه ریزی توزیع نهاده‌های خوراک دام و طیور در سطح کشور و استان، دستورالعمل جمع آوری و شناسایی اطلاعات دام و طیور توسط وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شد که بر اساس آن ملاک تخصیص نهاده‌های یارانه‌ای برای واحد‌های دام و طیور صنعتی، دام‌های پلاک کوبی شده و ثبت شده در سامانه مربوطه است.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم در ادامه به تعامل مطلوب این سازمان با معاونت بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه دراستان، مسئولان بخش کشاورزی همکاری مناسبی با یکدیگر دارند که از جمله آن می‌توان به نظارت بر تولید و توزیع خوراک دام استان و نظارت بر توزیع سبوس یارانه‌ای مرغداران فعال در قم اشاره کردکه نزدیک به ۱۴ هزار تن در بخش کشاورزی قم فعالیت می‌کنند که در این میان بیش از یک هزار تن خانم هستند.

بیشتر بهره‌برداران بخش کشاورزی قم را روستاییان تشکیل می‌دهند به‌نحوی‌که کشاورزی به‌تن‌هایی ۴۵ درصد اشتغال روستائیان در بخش‌های مختلف استان را به خود اختصاص داده است.

میزان متوسط تولید بخش کشاورزی استان قم در سال برابر ۸۰۵ هزار تن در زمینهٔ محصولات زراعی، باغی، دامی و شیلات است.

انتهای پیام/ح

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر