۳۹ هم استانی دیگر، قربانی کرونا شدند/۳۱ شهرستان استان فارس در وضعیت قرمز قرار دارند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: با مرگ ۳۹ هم استانی دیگر طی دیروز، مجموع آمار جانباختگان بیماری کرونا در استان فارس به ۲ هزار و ۶۵ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در فارس در استودیو سلامت دانشگاه، اظهار کرد: با مرگ ۳۹ هم استانی دیگر طی دیروز، مجموع آمار جانباختگان این بیماری در استان فارس به ۲ هزار و ۶۵ نفر رسیده است.

او با اشاره به انجام بیش از ۴۴۶ هزار مورد تست در آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز بیست و هشتم آبان، افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای ۱۲۵ هزار و ۳۰۸ مورد مثبت شناسایی شده اند.

همتی با اشاره به موارد بیماران مشکوک و یا علامت دار که در مراکز درمانی استان بستری هستند، تصریح کرد: هم اکنون از مجموع ۲ هزار و ۳۵۳ بیمار بستری مشکوک و علامت دار به بیماری کرونا، ۳۶۱ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و شرایط آن‌ها وخیم گزارش شده است.

او بیان کرد: ۱۰۷ هزار و ۹۷۱ مورد معادل ۸۶ درصد از کل مبتلایان به کروناویروس در فارس بهبودی یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

همتی درباره آمار جانباختگان ناشی از کرونا در شهرستان‌های استان فارس ادامه داد: شیراز با بیشترین تعداد تا کنون هزار و ۲۵ مورد، ۱۵۶ مورد در مرودشت، ۶۶ مورد در کازرون، ۵۳ مورد در آباده، ۳۸ مورد در داراب، ۳۳ مورد در اقلید، ۳۱ مورد در لامرد، ۲۸ مورد در ممسنی، ۲۷ مورد در خرم بید، ۲۵ مورد در کوار، ۲۴ مورد در استهبان، ۲۳ مورد در قیروکارزین، ۲۲ مورد در خرامه، ۲۱ مورد در زرقان، ۲۰ مورد درسپیدان، ۱۸ مورد در نی ریز، ۱۵ مورد در زرین دشت، فیروزآباد و پاسارگاد هر کدام ۱۴ مورد، رستم، سروستان و ارسنجان هر کدام ۱۲ مورد، ۱۰ مورد در بیضا، ۷ مورد در مُهر، بوانات و کوه چنار هر کدام ۶ مورد، ۳ مورد در فراشبند، سَرچهان و بختگان هر کدام یک مورد تا کنون جان خود را از دست داده اند که این موارد در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز از ابتدای شیوع تا کنون بوده و دیگر موارد مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان است.

او اضافه کرد: طبق آخرین بررسی‌های انجام شده، هم اکنون ۳۱ شهرستان استان در وضعیت ویژه یا قرمز، ۴ شهرستان در وضعیت هشدار یا نارنجی و یک شهرستان در وضعیت سفید قرار دارد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مردم خواست تا با مشاهده هرگونه تخلف عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین رعایت نکردن تعطیلی صنوفی که باید طبق قانون در ساعات خاصی تعطیل کنند، به شماره تلفن ۱۹۰ تماس گرفته تا بازرسان بهداشت در کمترین زمان رسیدگی کنند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر