جزئیات محدودیت‌های جدید کرونایی در خراسان رضوی

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد شرایط جامع مدیریت هوشمند تجمع و تردد عمومی از اول آذر ماه را به منظور کنترل و مقابله با بیماری کرونا اعلام کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، مهدی قلیان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به مصوبات ستاد ملی کرونا مبنی بر اعمال محدودیت‌ها متناسب با وضعیت روند بیماری کرونا در شهر‌ها از ابتدای آذرماه، گفت: در شرایط قرمز، حضور کارکنان دستگاه‌های ارائه دهنده خدمات ضروری تا یک دوم و در سایر ادارات تا دو سوم کاهش می‌یابد.

او افزود: در شهر‌های با وضعیت نارنجی حضور کارکنان در ادارات خدمات دهنده ضروری تا یک سوم و سایر ادارات به میزان یک دوم و در شرایط زرد خدمات ضروری به صورت کامل و سایر ادارات به صورت یک سوم خواهد بود.

بیشتر بخوانید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: برگزاری نشست‌ها در ادارات در شهر‌های با شرایط قرمز تا ۱۵ نفر، در شرایط نارنجی تا ۲۰ نفر و شرایط زرد تا ۳۰ نفر با رعایت کامل فاصله گذاری اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی بلامانع است.

قلیان با اشاره به اینکه تمامی فعالیت‌های آموزشی و مدارس به صورت غیر حضوری و با حضور یک سوم مسئولان سامانه آموزشی است بیان کرد: در شرایط فعلی فعالیت مساجد و نماز جمعه در تمامی شهر‌ها با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد از ابتدای آذر ماه به مدت دو هفته تعطیل است.

او در خصوص فعالیت اصناف تصریح کرد: در شرایط قرمز رده‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل و تنها گروه یک مجاز به فعالیت است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد: فعالیت اصناف در شهر‌های با شرایط نارنجی گروه‌های ۳ و ۴ به مدت دو هفته تعطیل و فعالیت گروه‌های یک و دو مجاز است.

قلیان اظهار کرد: عبور و مرور در شهر‌های شرایط قرمز و نارنجی هیچ خودرو بومی اجازه خروج و هیچ خودرو غیر بومی اجازه ورود ندارد.

او افزود: شرکت‌های هواپیمایی به افراد مبتلا تا ۱۴ روز اجازه فروش بلیط ندارند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: این محدودیت‌ها هر دو هفته یک بار تا پایان سال مورد ارزیابی و بازبینی قرار خواهند گرفت.
 
انتهای پیام// م.ب
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر