مسدود شدن جاده گنجنامه - تویسرکان از یکم آذر

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: با هدف پیشگیری از شیوع کرونا جاده گنجنامه - تویسرکان از یکم آذر امسال زودتر از سال های گذشته مسدود می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان،سردار سلمان امیری,فرمانده انتظامی استان همدان در ستاد استانی مدیریت کرونا اظهار داشت: این تصمیم با همکاری پلیس راه و اداره راهداری گرفته شده است و به زودی عملیاتی می شود و شهروندان در صورت اضطرار می توانند از مسیر جایگزین استفاده کنند.

جاده همدان - تویسرکان از مسیر گنجنامه همه ساله از اواسط آذر به علت ریزش برف و نبود امکان برف روبی برای بازگشایی، عرض کم جاده، نداشتن شانه خاکی، وجود پرتگاه و پیچ های خطرناک بسته می شد و شهروندان به جای تردد از جاده گنجنامه - تویسرکان از مسیر جایگزین همدان - جوکار- تویسرکان استفاده می کردند.

او ادامه داد: یکی از مهمترین راهکارها برای پیشگیری از شیوع کرونا همراه کردن مردم با مصوبات وتصمیم ها،  با روش اقناع سازی مردم است.

فرمانده انتظامی استان همدان تاکید کرد: در صورتی که مردم به این باور برسند که ویروس کرونا کشنده و برای آن ها و خانواده هایشان خطر ساز است به طور حتم در اجرای مصوبات پیشگام خواهند بود.

سردار امیری گفت: یکی از مشکلات موجود در اعمال محدودیت های تردد، وجود خودروهای دارای پلاک غیربومی متعلق به ساکنان این استان است و تاکنون سه هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو شناسایی شده است.

او اضافه کرد: این در حالیست که طبق قانون مالکان خودرو در صورت تغییر محل سکونت باید در مدت زمان تعیین شده ای نسبت به حضور در مراکز شماره گذاری و تعویض پلاک و ارائه آدرس جدید محل سکونت اقدام کنند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان نیز اظهار داشت: با توجه به ممنوعیت ورودی خودروهای شخصی با پلاک غیربومی و بالعکس در صورت مشاهده این قبیل خودروها از طریق دوربین ثبت تخلف یا توسط ماموران با کد ۲۲۷۷ ، ۵۰۰ هزار تومان جریمه می شوند.

سرهنگ علی فکری افزود: ورود خودروهای شخصی با پلاک بومی از شهرهای قرمز به دیگر شهرهای کشور و بالعکس ممنوع است در غیراینصورت فرد متخلف ۲۰۰ هزار تومان با کد ۲۱۸۱ جریمه می شود.

او بیان کرد: پلیس راهور برای اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها درصدد ممانعت از ورود خودروها از محل پلیس راه تهران - همدان بود اما به علت نبود کمربندی برای تردد خودروهای ازمرکز کشور به سمت استان های غربی این ممنوعیت از سه راه فرهنگیان اعمال می شود.

انتهای پیام/غ

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر