کد خبر: ۷۵۶۷۲۰۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
کد خبر : ۷۵۶۷۲۰۵
گروه : فارس » شیراز

۴۳۲ تن پیاز احتکار شده در انبار کشف شد/ کشف ۵ تن سویای قاچاق در مرودشت

مهم‌ترین حوادث یکم آذرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مهم‌ترین حوادث شنبه یکم آذرماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

ام‌وی‌ام با ۱۶۳ کیلو حشیش در نی‌ریز توقیف شد

فرمانده انتظامی فارس از توقیف سواری ام‌وی‌ام و کشف ۱۶۳ کیلو حشیش در محور قطرویه - نی‌ریز خبر داد.

سردار رهام‌بخش حبیبی فرمانده انتظامی فارس گفت: مأموران انتظامی نی‌ریز با اقدامات فنی و تخصصی مطلع شدند شخصی با یک خودرو ام‌وی‌ام قصد انتقال مواد مخدر به این شهرستان را دارد که موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

او ادامه داد: بلافاصله مأموران پلیس به محور قطرویه-نی‌ریز اعزام و با انجام گشت‌های محسوس و نامحسوس خودرو حامل مواد مخدر را شناسایی و دستور ایست دادند که راننده بدون توجه اقدام به فرار کرد.

فرمانده انتظامی استان فارس، گفت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، خودرو متوقف و در بازرسی از آن، ۱۶۳ کیلو حشیش کشف و در این رابطه یک قاچاقچی دستگیر شد.

سردار حبیبی با اشاره به اینکه متهم پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، تصریح کرد: مبارزه بی امان با مواد مخدر و دستگیری سوداگران مرگ به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

انبار احتکار مواد غذایی در لارستان کشف شد

فرمانده انتظامی لارستان از شناسایی و کشف ۳ انبار مواد غذایی احتکار به ارزش ۱۱ میلیارد ریال در  شهرستان لارستان خبر داد.

سرهنگ داود امجدی فرمانده انتظامی لارستان بیان کرد: ماموران انتظامی لارستان به همراه کارکنان ناحیه مقاومت بسیج با انجام اقدامات فنی به سر نخ‌هایی از احتکار مقادیر زیادی مواد غذایی در ۳ انبار واقع در یکی از محله‌های این شهرستان مطلع شدند.

سرهنگ امجدی افزود: ماموران پس از هماهنگی قضائی به محل‌های مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن انبارها، ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم شکر، ۲۵۰ کیلو قند، یک هزار و ۷۵۲ پاکت پودر لباسشویی، ۸ هزار و ۸۸ قوطی کنسرو ماهی، یک هزار و ۶۸۰ قوطی نوشیدنی، ۲۴۰ کیلو لوبیا، ۲۸۰ لیتر روغن، ۳۲۰ کیلو عدس و ۳ دستگاه خودرو پژو پارس احتکار را کشف کردند.

فرمانده انتظامی لارستان با بیان اینکه ارزش اموال مکشوفه برابر نظر کارشناسان، ۱۱ میلیارد ریال برآورد شده است، تصریح کرد: با توجه به عدم حضور مالک انبارها، در این خصوص پرونده تشکیل و برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

۴۳۲ تن پیاز احتکار در انبار کشف شد

جانشین فرماندهی انتظامی فارس گفت: مأموران پلیس امنیت عمومی شهرستان سپیدان، انبار پیاز احتکار شده به ارزش ۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال را کشف کردند.

سردار یوسف ملک‌زاده جانشین فرماندهی انتظامی فارس بیان کرد: مأموران پلیس امنیت عمومی سپیدان با اقدامات فنی و تخصصی از اخباری مبنی بر نگهداری و احتکار پیاز در یکی از روستا‌های این شهرستان مطلع و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

سردار ملک‌زاده تصریح کرد: بلافاصله با کسب مجوز قضائی و با حضور نمایندگان اصناف، از انبار مورد نظر بازدید به عمل آمد و ۴۳۲ تن پیاز که بدون مدارک ورودی و خروجی و احتکار شده بود کشف و توقیف شد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان فارس با بیان اینکه ارزش این محموله احتکار شده برابر نظر کارشناسان، ۲۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، تصریح کرد: با توجه به عدم حضور مالک آن، انبار پلمب و پرونده تشکیل شده تحویل مراجع قضائی شد.

سرقت در شیراز و کشف زانتیا در فیروزآباد

فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد از کشف یک دستگاه خودرو زانتیا با سابقه سرقت از شیراز خبر داد.

سرهنگ مهدی جوکار فرمانده انتظامی شهرستان فیروزآباد گفت: ماموران انتظامی شهرستان فیروزآباد با انجام کار‌های فنی و تخصصی از وجود یک دستگاه سواری زانتیا سرقتی در یک منزل مسکونی مطلع شدند.

او با بیان اینکه ماموران پس از اطمینان از صحت موضوع با هماهنگی مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند، افزود: در بررسی و استعلام از سامانه پلیس، مشخص شد سواری زانتیا سابقه سرقت از شهرستان شیراز را دارد.

فرمانده انتظامی فیروزآباد با بیان اینکه با دستور مقام قضائی خودرو مسروقه به مالباخته تحویل شد، تصریح کرد: در این خصوص یک نفر سارق دستگیر و برای سیر مراحل قانونی تحویل دادسرا شد.

تلف شدن ۹۲ راس گوسفند در استهبان

فرمانده انتظامی استهبان از تلف شدن ۹۲ راس گوسفند به علت مسمومیت با کود شیمیایی در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین اکبرپور فرمانده انتظامی استهبان گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اتلاف گله گوسفند در یکی از روستا‌های شهرستان استهبان، ماموران بلافاصله برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند.

سرهنگ اکبرپور افزود: ماموران پس از حضور در محل، مشاهده کردند تعداد ۹۲ راس گوسفند بر اثر استفاده از جو که با کود شیمیایی مخلوط بوده است تلف شده‌اند.

کشف ۱۰۷ راس گوسفند قاچاق در سروستان

فرمانده انتظامی سروستان از کشف ۱۰۷ راس گوسفند قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ عبدالرسول مجتهدی فرمانده انتظامی سروستان بیان کرد: مأموران پلیس آگاهی سروستان حین گشت زنی در محور‌های مواصلاتی منتهی به این شهرستان، به ۲ دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک و آن‌ها را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

سرهنگ مجتهدی با بیان اینکه ماموران موفق شدند در بازرسی از این خودروها، ۱۰۷ راس گوسفند قاچاق را کشف کنند، تصریح کرد: در این خصوص ۲ نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی سروستان با بیان اینکه متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شدند، افزود: ارزش احشام مکشوفه برابر نظر کارشناسان، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.

کشف ۵ تن سویا قاچاق در مرودشت

فرمانده انتظامی مرودشت از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۵ تن سویای دامی قاچاق به ارزش ۸۰۰ میلیون ریال خبر داد.

سرهنگ فرشید زینلی فرمانده انتظامی مرودشت اظهار کرد: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه فردی با یک دستگاه کامیون قصد تخلیه یک بار سویای قاچاق در یک گاوداری را دارد که موضوع در دستور کار ماموران انتظامی مرودشت قرار گرفت.

او ادامه داد: پس از هماهنگی قضائی، ماموران پلیس به همراه نماینده جهاد کشاورزی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند یک دستگاه کامیون حامل ۵ تن سویای دام را توقیف کنند.

فرمانده انتظامی مرودشت با بیان اینکه برابر اعلام کارشناسان ارزش اموال مکشوفه، ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، گفت: در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد.

او افزود: برخورد با سودجویان و مقابله با قاچاقچیان به صورت مستمر در دستور کار پلیس این شهرستان قرار دارد و از شهروندان درخواست می‌شود در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را سریعا به پلیس ۱۱۰ گزارش کنند.

انبار احتکار روغن خوراکی در فسا کشف شد

فرمانده انتظامی فسا از کشف ۲ تن و ۴۸۳ کیلوگرم روغن خوراکی احتکار شده در آن شهرستان خبر داد.

سرهنگ محمدهاشم قسام فرمانده انتظامی فسا گفت: در پی کسب خبری مبنی بر احتکار روغن خوراکی توسط فردی به هویت معلوم، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۴ زاهدشهر فسا قرار گرفت.

او افزود: ماموران پس از هماهنگی قضائی به محل مورد نظر و در بازرسی از آن انبار موفق شدند ۲ تن و ۴۸۳ کیلوگرم روغن خوراکی را کشف کنند.

سرهنگ قسام با اشاره به دستگیری یک نفر در این رابطه، تصریح کرد: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۲۶۰ میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر