کد خبر: ۷۵۶۷۷۵۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
کد خبر : ۷۵۶۷۷۵۳
گروه : کرمان » کرمان

لزوم ساماندهی حاشیه نشینی در شهر کرمان

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: ساماندهی حاشیه شهر کرمان باید هر چه سریعتر عملیاتی و در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، محمدرضا پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست مشترک با استاندار جدید کرمان با اشاره به همکاری با استاندار کرمان گفت: موضوعات مربوط به مشکلات و مسائل استان کرمان را در قالب همکاری مشترک در دستور کار قرار خواهیم داد تا مشکلات مردم بر طرف شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به شرایط کرمان و گستردگی و حجم گستردگی کار‌ها در این استان از استاندار کرمان درخواست کردیم تا در ماه‌های پایانی سال برای رفع مشکلات مردم اقدامات جهادی و انقلابی را در دستور کار قرار دهد.

پورابراهیمی در ادامه ضمن تشکر از پیگیری‌های استاندار پیشین کرمان در راستای رفع معضل حاشیه نشینی در کرمان گفت: اقدامات بسیار خوبی از طریق وزارت راه و شهرسازی در راستای اعتبارات بازآفرینی شهری در نظر گرفته شده است و تصمیماتی نیز در طول یک سال اخیر در زمینه ساماندهی حاشیه شهر کرمان با ۱۲۰ هزار نفر حاشیه نشین انجام و ستاد‌های تسهیلگری و بنیاد مسکن و راه و شهرسازی و بانک‌ها در این زمینه درگیر شده اند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به موضوع ساماندهی حاشیه شهر کرمان گفت: از استاندار جدید کرمان درخواست کرده ایم تا پیگیری موضوعات مربوط به اقدامات انجام شده قبلی و اقدامات مربوط به شهرک صنعتی به عنوان نخستین مکان ساماندهی حاشیه شهر کرمان  هر چه سریعتر عملیاتی و در دستور کار قرار گیرد که با موافقت استاندار کرمان همراه شد و به زودی این نشست پیرامون حل مشکل حاشیه نشینی در شهر کرمان برگزار می‌شود.

او با اشاره به نشست مشترک با معین‌های اقتصادی استان کرمان گفت: یکی از محور‌های مهم نشست با استاندار کرمان بحث معین‌های اقتصادی استان کرمان بود و با جدیت مطالبه توسعه اقتصادی از منظر معین‌های اقتصادی را مانند سال‌های گذشته پیگیری خواهیم کرد و از استاندار کرمان درخواست کرده ایم تا در این زمینه به شکل جدی ورود پیدا کند و اقدامی را در این بخش انجام دهد که با موافقت وی به زودی نشست مشترک با معین‌های اقتصادی در تهران برگزار می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: هدف از نشست با معین‌های اقتصادی ارائه آخرین گزارش عملکرد و اقدامات معین‌های اقتصادی در کرمان است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به مازاد درآمد مالیاتی استان کرمان تصریح کرد:نشست مشترک با نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با موضوع وصول و واریزی مالیات بر درآمد استان کرمان در قالب ۱۳۸ میلیارد تومان برای رفع مشکل کسری بودجه و کمک به رفع مشکلات زیرساختی در بخش‌های مختلف با حضور استاندار کرمان به زودی برگزار می‌شود.

پورابراهیمی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در شهرستان‌های کرمان و راور و قرار گرفتن این شهرستان‌ها در حالت قرمز از استاندار درخواست کرده ایم به صورت ویژه مشکلات و مسائل این شهرستان‌ها را همزمان با پیگیری و رفع مسائل استان به دلیل مرکزیت بودن کرمان و محرومیت راور در دستور کار قرار دهد تا هر چه سریع‌تر بهبود شرایط شیوع کرونا را در این دو شهرستان شاهد باشیم.

او از اقدام استاندار کرمان در راستای حضور در بیمارستان‌های بیماران مبتلا به کرونا به عنوان نخستین اقدام در راستای کاهش مشکل شیوع ویروس کرونا در این استان استقبال و بیان کرد: آماده هرگونه همکاری در راستای رفع این مشکل در استان کرمان با مجموع ستاد کرونا و استاندار کرمان هستیم.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات شهرستان راور اظهار داشت: یکی از محور‌های نشست با استاندارد کرمان مشکلات شهرستان راور بود و در همین راستا اقداماتی طی سال‌های اخیر در شهرستان راور انجام شده است، اما این کار‌ها پاسخگوی نیازمندی‌های مردم این شهرستان در بخش‌های مختلف بویژه در زمینه‌های اشتغال و اقتصاد نیست.

او با بیان اینکه در طول ماه‌های اخیر و بعد از تشکیل مجلس یازدهم اقداماتی برای ایجاد طرح‌های جدید یا به اتمام رساندن طرح‌های قبلی در شهرستان راور آغاز شده است افزود: در راستای تحقق این اهداف در راور کمک و همراهی مجموعه استانداری کرمان را می‌طلبد و از استاندار جدید کرمان می خواهیم تا بازدید از شهرستان راور را در دستور کار قرار دهد.

پورابراهیمی با اشاره به موافقت استاندار کرمان با درخواست سفر و بازدید از شهرستان راور، اولویت طرح‌های قابل پیگیری و افتتاح در این شهرستان را در بخش‌های صنعتی و معدنی عنوان کرد و افزود: هر چه سریعتر سفر به راور برای بررسی مشکلات این شهرستان محروم باید انجام شود تا طرح‌ها اقتصادی با هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی مربوطه آغاز یا تکمیل شود.

انتهای پیام/ی

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۹/۰۲
مولا علی ع: تا کاخی نباشد ....
واقع خیلی جالب در اتاق چند صد میلیونی نشستن و درباره حاشیه نشینی دم میزنن .این طنز تلخ روزگار ماست کاری با مبلمان چوب کاری سقف و....نداری فقط تعداد چراغ های سقف ببینید
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر