کد خبر: ۷۵۶۸۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۵
کد خبر : ۷۵۶۸۵۶۷

آغاز اجرای طرح همیار مادر و کودک در چهارمحال و بختیاری

معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی چهارمحال و بختیاری، از اجرای طرح همیار مادر و کودک در استان با هدف افزایش پیوند و ایجاد ارتباط سالم بین مادر و کودک خبر داد.

طرح همیار مادر و کودکبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، مهشید سلیمانی معاون توسعه و پیشگیری بهزیستی چهارمحال و بختیاری گفت: طرح همیار مادر و کودک در استان با هدف افزایش پیوند و ایجاد ارتباط سالم بین مادر و کودک آغاز شد.

او افزود: این طرح در راستای برنامه جامع مبتنی بر اجتماع محلی، افزایش مشارکت اجتماعی و توسعه پایدار محلی با مشارکت گروه‌های همیار و همکاری و مشارکت سازمان بهزیستی و دانشگاه علوم پزشکی از ابتدای آذرماه آغاز شده است.


بیشتر بخوانید


سلیمانی با اشاره به اینکه دلبستگی ناایمن زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی و مشکلات روحی و روانی در دوران جوانی و نوجوانی را برای کودکان افزایش می‌دهد اضافه کرد: اجرای این طرح زمینه افزایش دلبستگی بین مادر و کودک، ایجاد رابطه ایمن بین مادر و کودک، افزایش تاب‌آوری در افراد را فراهم می‌کند تا توانایی کنترل اضطراب، افسردگی را مادران و کودکان کاهش داده و خود را یافته و در آرامش کامل فرزندان خود را پرورش دهند.

او ادامه داد: اجرای این طرح بر اساس اصل ۱۰ و ۲۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و به منظور توسعه پایدار و در رابطه با برنامه مشارکت اجتماعی اجرایی می‌شود تا با همکاری گروه‌های همیار اجتماعی با اجرای برنامه‌های مشارکتی اقدامات اجتماعی را برای کنترل آسیب اجتماعی طراحی و اجرا کند.

سلیمانی گفت: این طرح راهبردی با رویکرد پیشگیرانه چند سطحی در خانواده و در سه مرحله بارداری، مادران دارای کودکان تا یک سالگی و مادران و کودکان تا قبل از سه سالگی برنامه‌ریزی شده است.

او افزود: این طرح در سالجاری در استان برای مادران باردار در شهرستان‌های بروجن و سامان اجرا می‌شود.

سلیمانی با اشاره به اینکه برای اجرای این طرح ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار پیش بینی شده است اضافه کرد: ایجاد رابطه دلبسته ایمن بین مادر و کودک، تغییر نگرش مادران از مادر کامل به مادر کافی از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

او ادامه داد: در این طرح مادران به مدت ۲۴ ساعت در قالب گروه‌های ۱۵ نفره آموزش داده می‌شوند.

سلیمانی گفت: با برنامه ریزی منسجم پس از آموزش تسهیل‌گران، فرآیند یادگیری مشارکتی برای مادران اجرا می‌شود و پس از پایش در پایان سال، نتایج مورد ارزشیابی قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر