کد خبر: ۷۵۶۸۶۲۷
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۷
کد خبر : ۷۵۶۸۶۲۷
گروه : فارس » شیراز

جریمه ۱۸۸ خودروی متخلف از محدودیت های کرونا در فارس

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، گفت: در روز نخست اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی در فارس سه خودرو متخلف توقیف و ۱۸۸ خودرو جریمه شدند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، عبدالرضا قاسمپور جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، با  اشاره به اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی، بیان کرد: در اعمال محدودیت ها و تردد خودروها، مردم همکاری خوبی داشته اند و ترددها کمتر شده است.

او، تصریح کرد: براساس گزارش داده شده  اول آذرماه ۹۹ حدود ۴۰ درصد کاهش تردد در محورهای منتهی به شیراز داشته ایم.

قاسمپور، ادامه داد: مواردی از تخلف نیز در هر بخشی دیده می شود که با اصناف متخلف برخورد و واحد صنفی آنان پلمب شده است.

با تداوم کنترل و نظارت ها، با متخلفان برخورد می شود

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، افزود: تلاش بر این بود که در روز نخست اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی با ارشاد خودروهای غیربومی را بازگشت دهند تا وارد شهرهای قرمز و نارنجی نشوند.

قاسمپور، اضافه کرد: از این به بعد هم دوربین ها کنترل می کنند و  پلیس  نیز به صورت فیزیکی حضور دارد و کار کنترل و نظارت را انجام می دهد و با متخلفان نیز برخورد می شود.

مردم و اصناف همکاری خوبی داشتند

او، اظهار کرد: امروز روز دوم اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی است  که  مردم و فعالان کسب و کار، همکاری بسیار خوبی داشتند و اصناف ضروری به فعالیت خود ادامه دادند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، گفت: گروه شغلی سطح۲، سه و چهار باید در شهرهای دارای وضعیت قرمز تعطیل  و گروه شغلی سه و چهار  در شهرهای با وضعیت نارنجی باید تعطیل باشند و در  شهرهای با وضعیت زرد نیز گروه شغلی یک، ۲ و سه فعالیت خود را ادامه می دهند و گروه شغلی چهار  نیز تعطیل است.

قاسمپور، بیان کرد: مراعات خوبی در اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی انجام شد که همین انتظار از مردم، مشاغل و اصناف، دانشگاه ها ، مدارس، مراکز علمی و آموزشی و مراکز فرهنگی و مذهبی فارس وجود داشت.

او، تصریح کرد: در طرح جامع محدودیت های کرونایی بخش های ادارات، دورکاری، تجاری، خدماتی و بازرگانی، مراسم های فرهنگی، مذهبی و مساجد و مصلی ها پیش بینی شده که در موضوع  تعطیلی نمازهای جمعه  از قبل همراهی خوبی از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، شورای هیات های مذهبی ، کانون مساجد و ادارات متولی انجام شد که در حال حاضر نیز به همین شکل است.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ، ادامه داد: آموزش به صورت مجازی در حال برگزاری است و آموزشگاه ها، مدارس و دانشگاه ها تعطیل  هستند و آموزش ها به صورت مجازی و  غیرحضوری انجام می شود.

همکاری مردم در اجرای محدودیت ها تداوم داشته باشد

قاسمپور، افزود: توقع و توصیه ما این است که مثل طرح های گذشته از جمله طرح فاصله گذاری اجتماعی،  فاصله گذاری هوشمند و محدودیت های اجرا شده در سطح استان  فارس که اصناف و سایر اقشار مردمی به صورت خودجوش و داوطلبانه همکاری می کردند، این همکاری ها از سوی مردم فهیم و با فرهنگ فارس و فعالان کسب و کار در اجرای طرح جامع محدودیت کرونایی ادامه داشته باشد.

میزان رعایت دستور العمل های بهداشتی افزایش یابد

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، بر لزوم اهتمام تمام قشرهای مردمی در رعایت دستور العمل های بهداشتی، خود مراقبتی و مراقبت هر فرد از نزدیکان و خانواده خود تاکید و اضافه کرد: درصد رعایت شیوه نامه های بهداشتی نسبت به ۲ ماه گذشته در فارس افزایش پیدا کرده که باید تلاش کنیم این میزان  افزایش یابد و کامل تر شود.

او، اظهار کرد: انتظار می رود به هیچ وجه شاهد برگزاری تجمع های ممنوع شده مثل ختم و عروسی نباشیم و در مراسم های ضروری مثل تشییع و تدفین حداکثر ۱۵ تا ۲۰ نفر حاضر شوند.

با اجرای درست محدودیت های کرونایی، امکان فعالیت مشاغل بیشتری فراهم می شود

قاسمپور، گفت: اگر طرح جامع محدودیت های کرونایی به درستی رعایت شود مطمئن هستیم که به زودی وضعیت شهرهای قرمز به نارنجی و نارنجی به زرد و زرد به سفید تبدیل می شود.

معاون استاندار فارس، بیان کرد:  هر چقدر رنگ‌بندی وضعیت شیوع ویروس کرونا تغییر یابد و به وضعیت سفید نزدیک شویم مشاغل و اصناف بیشتری امکان فعالیت دارند.

او، تصریح کرد: دولت مصوبه حمایتی خوبی برای حمایت از اصناف داشته که این مصوبه اجرایی و عملیاتی می شود.

مردم همکار نکنند اتفاق خاصی نمی افتد

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، ادامه داد: تا زمانی که مردم همکاری نکنند اتفاق خاصی نمی افتد و علت موفقیت هشت ماه گذشته استان فارس نسبت به سایر استان ها اجرای طرح های خوب و همراهی تمام قشرهای مردم در اجرای محدودیت ها بوده است.

قاسمپور، افزود: از روحانیت تا طلاب، گروه های جهادی ، پزشکان و پرستاران، معلمان، سرمایه گذاران  خیران  و سایر گروه های مردمی همکاری خوبی با ستاد مدیریت بیماری کرونا داشته اند و  عملکرد استان فارس در  کمک های مومنانه، میزان تست، افزایش تعداد تخت ها، راه اندازی بیمارستان های مرجع کرونایی و بخش های خاکستری، در کشور برجسته و برتر بوده است.

او، اظهار کرد: اگر به همین شکل این روند تداوم پیدا کند با همکاری مردم روز به روز وضعیت استان به لحاظ مقابله با کرونا بهتر می شود.

معاون استاندار فارس، با اشاره تعطیلی مترو و اتوبوس،گفت: برای بازگشایی مجدد یا تعطیلی مترو و اتوبوس به زودی در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصمیم گیری می شود.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، بیان کرد: فرمانداران استان نیز باید از نزدیک به بازدید میدانی بر روند و در روند  اجرای طرح جامع محدودیت های کرونایی   با جدیت و تدبیر این طرح را اجرایی و عملیاتی می کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/ت

 

 

 

بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک مسکن-جشنواره شهید رجایی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر