مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم مطرح کرد؛

جزئیات طرح حمایتی ساخت‌وساز در اطراف حرم مطهر

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم شرایط اعطای تسهیلات کم‌بهره برای پروژه‌های نوسازی و محرک توسعه بافت پیرامون حرم مطهر را اعلام کرد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، محسن صادقی امینی،مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم به ابلاغیه صندوق سرمایه‌گذاری طرح حرم‌های مطهر اشاره کرد و گفت: بر اساس این ابلاغیه، ساخت و ساز در بافت پیرامون حرم مطهر مشمول حمایت خواهد شد.

او افزود: اعطای تسهیلات کم بهره نوسازی واحدمسکونی به میزان ۱۴۰۰ میلیون ریال به ازای هر واحد و با دوره بازپرداخت ۱۰ ساله (۳۶ ماه دوره مشارکت ساخت و ۸۴ ماه دوره فروش اقساطی) از طریق شعب منتخب بانک توسعه تعاون از جمله این حمایت‌هاست که ساکنان و مالکان اطراف حرم مطهر می‌توانند از آن بهره بگیرند.

به گفته صادقی امینی، این صندوق تفاهم‌نامه‌ای با سازمان بهزیستی و کمیته امداد دارد که بر مبنای آن یارانه سود به مددجویان تعلق می‌گیرد.

او ادامه داد: همچنین تسهیلات کم بهره برای پروژه‌های نوسازی و محرک توسعه در بافت پیرامون حرم مطهر حضرت معصومه (س) تا سقف ۱۰۵۰میلیارد ریال از طریق شعب منتخب بانک توسعه تعاون در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

مدیرکل طرح‌های توسعه شهری شهرداری قم گفت: تفاهم‌نامه با صندوق احیاء وزارت میراث فرهنگی و … به منظور معرفی مالکین و سرمایه‌گذاران برای احیاء و مرمت ابنیه تاریخی و واجد ارزش پیرامون حرم مطهر برای تغییر کاربری، پروانه فعالیت و دریافت تسهیلات ارزان قیمت نیز شکل گرفته که مردم قم از این ظرفیت هم می‌توانند استفاده کنند.

انتهای پیام/ش

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر