وجود۹ هزار هکتار بافت فرسوده در آذربایجان‌شرقی

مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان‌شرقی گفت:مجموع بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی استان ۹ هزار و ۳۶۴ هکتار است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،ابوالقاسم سلطانی مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان‌شرقی با اشاره به مجموع بافت‌های فرسوده و سکونتگاه‌های غیررسمی در آذربایجان شرقی گفت:یک میلیون و ۵۱۰ هزار نفر در این بافت‌ها ساکن هستند که از این میزان چهار هزار و ۵۰۰ هکتار از عمده بافت‌های ناکارآمد در شهر تبریز قرار دارد ،همچنین در این استان سه هزار و ۵۶۴ هکتار سکونتگاه غیررسمی وجود دارد.

اوبا اشاره به اینکه، آذربایجان شرقی ۶۳ شهر و شهرستان داردافزود: ۴۸ محله هدف در ۹ شهر استان در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در اولویت ساماندهی قرار گرفته و تا سال ۱۴۰۰ نیز سالانه ۱۰محله به این تعداد اضافه می‌شود.

او یادآوری کرد: یکی از پروژه‌های مهم بازآفرینی شهری احداث شهرک جوانان با چهار هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی و با مساحت حدود ۱۳۰ هکتار در شهر تبریز است که بعد از کسر مساحت مربوط به پهنه و حریم گسل شمال تبریز، عوارض توپوگرافی، مسیل رودخانه، برای حدود ۶۱ هکتار آن بارگذاری کاربری مسکونی با خدمات مربوطه انجام می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی افزود: پروژه ۲ هزار واحدی شهرک طلائیه با همکاری سازمان همیاری شهرداری تبریز با مساحت حدود ۱۳ هکتار در مرحله آماده‌سازی است که در جوار بافت حاشیه‌نشین منطقه قراردارد، همچنین پروژه احداث ۴۸۰ واحد مسکونی اسدگولی با همکاری شهرداری تبریز با مساحت حدود ۱.۶ هکتار نیز یکی از نمونه‌های در جاسازی برای ساماندهی بافت موجود حاشیه‌نشین منطقه است که اسکلت دو بلوک آن به اتمام رسیده است.

سلطانی اعلام کرد: اجرای پروژه ۴۵۰ واحدی یوسف‌آباد، پروژه ۳۰۰ واحدی انتهای طالقانی، پروژه هزار و ۶۰۰ واحدی اراضی کرکج با مساحت حدود ۸ هکتار، پروژه ۶۰۰ واحدی نگین اندیشه با مساحتی حدود ۲ هکتار و پروژه ۶۰۰ واحدی آیمان از دیگر پروژه‌های ساخت مسکن آذربایجان شرقی به شمار می‌رود.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر