کد خبر: ۷۵۷۲۱۱۶
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
کد خبر : ۷۵۷۲۱۱۶
گروه : فارس » شیراز
معاون عمرانی استانداری فارس:

فارس صاحب تاکسی هوایی می‌شود

رضایی، از همراه شدن استان فارس در بحث استفاده از سرویس تاکسی‌های هوایی خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمود رضایی معاون عمرانی استانداری فارس از همراه شدن استان فارس اظهار کرد: با جدی شدن بحث تاکسی‌های هوایی در کشور، در استان فارس نیز برای تاسیس یک شرکت تاکسی هوایی اقداماتی صورت گرفته است.

او با اشاره به اینکه استفاده از خدمات سرویس تاکسی هوایی تحولی در سیستم حمل و نقل استان ایجاد خواهد کرد، تصریح کرد: موقعیت راهبردی استان و همجواری آن با چند استان دیگر و قرار گرفتن در شاهراه اتصال چهار منطقه شمال، جنوب و شرق و غرب به یکدیکر، ارتباط اقتصادی و فرهنکی استان با کشور‌های حاشیه خلیج فارس، وجود فرودگاه‌های بزرگ و کوچک در استان و آمار افزایشی مسافر، بار و پست، دلایل محکمی برای پیگیری تاسیس یک شرکت تاکسی هوایی در فارس است.

رضایی بیان کرد: متولی تاسیس شرکت تاکسی هوایی در فارس سازمان همیاری شهرداری‌های استان است و این طرح با مشارکت شرکت هواپیمایی ماهان اجرا می‌شود.

او افزود: برای راه اندازی این شرکت هوایی ۵ فروند هواپیمای ۷ نفره به ارزش ۱۲ میلیون و ۵۰۰ یورو خریداری خواهد شد که این هواپیما‌ها تحت تملک شرکت و جزو دارایی آن خواهد بود.

رضایی تصریح کرد: همچنین مقرر شده است برای راه اندازی این شرکت یک فروند هواپیم vvip-Avro jet از شرکت هواپیمایی ماهان اجاره شود.

معاون عمرانی استانداری فارس اضافه کرد: ۵۱ در صد از سهامی شرکت هواپیمایی مذکور به ارزش (۶ میلیون و ۳۷۵ هزار یورو) متعلق به شرکت هواپیمایی ماهان و ۴۹ درصد از سهام آن معادل (۶ میلیون و ۱۲۵ هزار یورو) متعلق به استانداری فارس با نمایندگی سازمان همیاری شهرداری‌های استان خواهد بود.

او گفت: قطعا با تاسیس این شرکت تاکسی هوایی و همراهی و همدلی شهرداران استان در مسیر راه اندازی این شرکت، منفعت‌هایی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی عاید استان خواهد شد.

او ادامه داد: از جمله مهم‌ترین مزایای راه اندازی این شرکت و فعال شدن سرویس تاکسی هوایی در فارس، ایجاد تعداد قابل توجهی فرصت شغلی، بهره برداری حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، گردشکری، کشاورزی و تجارت از خدمات این تاکسی‌های هوایی، صرفه جویی در زمان صاحبان صنایع مختلف و تزریق سود حاصل از کارکرد شرکت به اقتصاد استان خواهد بود.

معاون عمرانی استانداری فارس با بیان اینکه استفاده از هواپیما‌های کوچک فرصت کاری قابل توجهی برای نیرو‌های متخصص حوزه حمل و نقل هوایی ایجاد می‌کند، افزود: فعالیت تاکسی‌های هوایی عامل افزایش تعداد پرواز در فرودگاه‌های کوچک شده و درآمد‌ها و اقتصاد این فرودگاه‌ها را بهتر می‌کند. از طرفی با ایجاد شبکه مویرگی ارتباط بین فرودگاه‌های کوچک و بزرگتر را برقرار می‌کند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر