دید افقی در جاده‌های کردستان به ۱۰۰ متر کاهش یافت

مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری کردستان گفت: پدیده مه‌گرفتگی در برخی جاده‌های برون شهری استان بویژه مناطق مرتفع و کوهستانی موجب کاهش دید افقی رانندگان به کمتر از ۱۰۰ متر شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، دانش زندی مدیر مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری کردستان گفت: هم اکنون محور‌های شمال، جنوب و شرقی استان درگیر پدیده مه گرفتگی بوده که بیشترین غظلت آن در گردنه صلوات آباد سنندج - همدان و سنندج - دیواندره با حداکثر دید ۱۰۰ متر است.

او اضافه کرد: محور‌های سنندج - کامیاران، سقز دیواندره، دیواندره بیجار، سقز بانه، سقز - بوکان نیز درگیر این پدیده هستند، اما دید افقی در این محور‌ها بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ متر متغیر است.

مدیرمرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری کردستان با بیان اینکه بارش‌ها در محور‌های استان از بامداد امروز قطع شده است، افزود: بدلیل افت دما همچنین سطح برخی جاده‌های استان لغزنده است و توصیه می‌شود رانندگان با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

راهداران کردستان در طرح زمستانی بیش از هشت هزار و ۵۰۰ کیلومتر از راه‌های کردستان را شامل یک هزار و ۹۰۰ کیلومتر در مسیر‌های بین شهری و ۶ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی را تحت پوشش خدمات خود قرار می‌دهند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می‌شود.

همچنین جاده‌های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده‌های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه‌ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

انتهای پیام/ز

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر