تشکیل واحد فناور توریسم علمی دانشگاه آزاد کرمانشاه

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه گفت : پیگیریم واحد فناور توریسم علمی دانشگاه آزاد استان را به منظور ترغیب بیشتر دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه‌های استان و کشور راه اندازی کنیم.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، آرش بوچانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به تحصیل بیش از ۱۵۰۰ دانشجوی عراقی در دانشگاه‌های استان، گفت : از این تعداد حدود ۷۰۰ نفر را دانشجویانی تشکیل می‌دهند که در دانشگاه آزاد استان مشغول به تحصیل هستند.

او گفت : علاوه بر دانشگاه‌های استان تعداد زیادی دانشجوی عراقی در دانشگاه‌های استان‌های دیگر مانند زنجان، تبریز و مشهد تحصیل می‌کنند.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد کرمانشاه افزود: این موضوع نشان می‌دهد که دانشجویان عراقی اقبال خوبی نسبت به دانشگاه‌های ایرانی دارند، اما به نظر می‌رسد این آمار‌ها کافی نباشد و باید با انجام برخی اقدامات بتوانیم دانشجویان عراقی بیشتری را ترغیب به تحصیل در دانشگاه‌های ایرانی کنیم.

او افزود: گا‌ها این دانشجویان شناختی از پتانسیل‌ها و ظرفیت ها، آزمایشگاه ها، اساتید دانشگاه‌های ما ندارند و نیاز داریم یک هماهنگ کننده و روان ساز ارتباطی بین این دانشجویان و دانشگاه‌هایمان باشد تا در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی به آن‌ها اطلاعات و مشاوره بدهد.

بوچانی ادامه داد: باتوجه به اینکه در حال حاصر بیشتر با دانشگاه‌های عراقی در بحث تبادل دانشجو همکاری داریم، باید در بخش‌های دیگری همچون تبادل اساتید، برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها و ورکشاپ‌ها هم گام‌های جدی تری برداریم.

او گفت : در این راستا، در دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه با در نظر گرفتن ظرفیت‌های خوبی که داریم، بدنبال آن هستیم تا در مرکز رشد دانشگاه هسته فناور "توریسم علمی" را تشکیل دهیم که هم اکنون در حال تدوین پروپوزال این ایده هستیم تا با نهایی شدن آن برای گام بعدی که تشکیل واحد فناور و سپس شرکت دانش بنیان است، قدم برداریم.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد کرمانشاه افزود: با راه اندازی این واحد در ابتدا اولویت را به دانشگاه‌های استان خواهیم داد، به گونه‌ای که به دانشجویان عراقی در بحث ظرفیت‌های آموزشی، آزمایشگاهی و پژوهشی، فرهنگی و... دانشگاه‌های استان اطلاعات خواهیم داد تا راحت‌تر در استانمان تحصیل کنند.

او گفت: در دانشگاه‌های کرمانشاه علاوه بر بحث زیرساخت‌های آزمایشگاهی و وجود رشته‌های تحصیلی خوب، اساتیدی با دانش و سطح آگاهی بالایی داریم که تعداد قابل توجهی از آن‌ها هم جزو یک درصد دانشمندان برتر دنیا هستند و این یک مزیت مهم برای ما محسوب می‌شود.

او با بیان اینکه ارائه خدمات رفاهی، تفریحی و حتی روان شناختی به دانشجویان خارجی هم در این برنامه گنجانده شده، افزود: با راه اندازی واحد فناور توریسم علمی دانشگاه آزاد، در کنار تشویق بیشتر دانشجویان عراقی برای تحصیل در استان و کشور، مقوله ارز آوری و معرفی جاذبه‌های گردشگری را هم مورد توجه قرار داده ایم .

انتهای پیام/د

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۵۹ ۱۵ آذر ۱۳۹۹
دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهبهان برای ورودی های مهر 98 رشته های کم متقاضی وعده تخفیف 35 درصدی شهریه را داد اما حالا میگویند پشیمان شدیم لطفا رسیدگی فوری نمایید تا از داوطلبان سو استفاده نشود
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر