تمدید طرح تشویقی ترخیص موتور سیکلت‌های توقیفی تا ١٧ دی

فرمانده انتظامی استان همدان گفت: طرح تشویقی ترخیص موتور سیکلت‌های توقیفی تا ١٧ دی ماه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، سردار سلمان امیری،  فرمانده انتظامی استان همدان گفت:  برای جلوگیری از انباشت موتورسیکلت‌های توقیفی در پارکینگ‌ها تسهیلاتی پیش بینی شده که ارائه این تسهیلات از ۱۷ آبان آغاز شده و تا ۱۷ دی ادامه خواهد داشت.

او افزود: در این طرح امکان ترخیص موتورسیکلت‌های بدون بیمه مهیا شده است و تقریباً تمامی موتورسیکلت‌ها به شرط آنکه دارای دستور قضائی نباشند می‌توانند از پارکینگ‌ها ترخیص شوند.

سردار امیری با بیان اینکه موتورسیکلت‌های رسوبی شامل موتورسیکلت‌هایی است که از سال ۹۰ تا پایان سال ۹۸ توقیف شده است گفت: مالکان یا متصرفان قانونی این موتورسیکلت‌ها برای ترخیص باید به دفاتر پلیس+۱۰ و در شهرستان‌ها به واحد ترخیص پلیس راهور مراجعه کنند و مدارکی که از آنان خواسته شده را برای ترخیص ارائه دهند.

این مقام ارشد انتظامی در استان با اشاره به اینکه پس از ارائه مدارک و احراز هویت اقدامات برای ترخیص موتورسیکلت از پارکینگ‌ها آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: با وجود آن که در سال ۹۹ قرار داریم، اما تاکید شده که ترخیص با نرخ‌های مصوب سال ۹۴ هیئت دولت انجام شود و همزمان با اجرای این طرح، جریمه ۲ برابری موتورسیکلت‌های توقیفی رسوبی یا جریمه دیرکرد بخشیده شده و مالکان یا متصرفان موتورسیکلت‌ها تنها باید اصل جریمه را پرداخت کنند و حتی می‌توانند برای ترخیص موتورسیکلت‌ها از شیوه پرداخت اقساطی نیز استفاده کنند به شرط آنکه کل مبلغ جریمه را در طول یک سال تسویه کنند.

فرمانده انتظامی استان همدان با اشاره به محدود بودن زمان اجرای این طرح، بیان داشت: اگر طی ۲ ماه موتورسیکلت‌های رسوبی ترخیص نشوند این موتور‌ها به منزله موتور‌های بلاصاحب واگذارخواهد شد و طی ۶ ماه مبلغ آن قابل عودت به مالک خواهد بود و پس از آن به نفع بیت المال هزینه خواهد شد.

انتهای پیام/ا

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر