با پیگیری دستگاه قضا صورت می گیرد؛

رونق دو واحد تولیدی در کرمان با اشتغال زایی ۷۰۰ نفر

رییس کل دادگستری کرمان از پیگیری قضایی برای رفع مشکلات دو واحد تولیدی ساخت تجهیزات خودرو و تولید سیم بکسل در بم و سیرجان با مجموع اشتغال زایی ۷۰۰ نفر در فاز نخست خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان در ستاد استانی اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه و رفع موانع در کرمان گفت: براساس پیگیری‌های دادسرای کرمان و پشتیبانی دادگستری کل استان کرمان مشکلات موجود در زمینه صدور پروانه بهره برداری برای راه اندازی کارخانه تامین تجهیزات خودرو در بم رفع و زمینه اشتغال ۱۰۰ نفر فراهم شده است.

او با اشاره به اینکه تجهیزات مورد نیاز این کارخانه به منطقه بم وارد شده و آماده نصب است، افزود: این تجهیزات باید با حضور کارشناسان چینی راه اندازی شود که این کار به دلایلی از جمله شیوع بیماری کرونا به تاخیر افتاده بود که با تصمیمات قضایی اقدامات مورد نیاز برای رفع مشکلات موجود در این مسیر دنبال می‌شود.

موحد با اشاره به لزوم رفع مشکلات شرکت صنایع مفتول بکسل پارس سیرجان بیان کرد: این واحد تولیدی به منظور راه اندازی خط تولید سیم بکسل با مشکلاتی در زمینه سهامداری، تامین زمین و... روبرو شده که مقرر شد با پیگیری دستگاه قضایی استان این مشکلات حل و زمینه اشتغال ۶۰۰ نفر در این واحد فراهم شود.

او با بیان اینکه با راه اندازی این واحد تولیدی، بخش زیادی از نیاز کشور به واردات سیم بکسل رفع شده و این کارخانه به عنوان کارخانه‌ای مطرح در سطح منطقه فعالیت خواهد کرد، تصریح کرد: در روند رسیدگی به مشکلات واحد‌های تولیدی، هر گونه قصور و ایجاد تاخیر در راه اندازی این واحد‌ها مورد نظارت قضایی قرار گرفته و با هر گونه تخلف در این زمینه برخورد می‌شود.

رییس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه شرایط قهری، خارج از شرایط قرارداد‌ها را در تاخیر اجرای طرح‌های اشتغال زا نمی‌توان نادیده گرفت، گفت: با استفاده از ظرفیت داوری می‌توان برخی مشکلات شرکت صنایع مفتول بکسل پارس در زمینه زمین را حل و پرونده این شرکت را از فرآیند دادرسی خارج کرد.

رفع مشکل تامین مازوت واحدهای تولیدی 

او در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: به منظور تامین مازوت (نفت کوره) مورد نیاز واحد‌ها و بنگاه‌های تولیدی در فصل زمستان، نیاز به ارائه ضمانت نامه‌های معتبربانکی است که این موضوع مشکلاتی را برای صاحبان این واحد‌ها ایجاد کرده است که دیروز براساس پیگیری‌های انجام شده با شورای هماهنگی بانک‌های استان، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و شرکت گاز استان، راهکار‌های لازم برای حل این مشکل پیش بینی شده است.

موحد افزود: در جلسه دیروز تفاهم نهایی لازم برای رفع مشکل تامین مازوت مورد نیاز واحد‌های تولیدی ایجاد و مصوبات لازم انجام شد تا براساس پشتیبانی‌های قضایی و اجرایی، روند رفع این مشکل به شکل مناسب دنبال شود.

او با اشاره به اینکه براساس پیگیری‌های قضایی، مقرر شد براساس نامه شرکت گاز و پیگیری واحد‌های تولیدی، مازوت موردنیاز به آسانی در اختیار این واحد‌ها قرار گیرد، بیان داشت: در این رابطه باید زمان مورد نیاز برای خرید و تامین مازوت مورد نیاز واحد‌ها در نظر گرفته شود و در این زمینه؛ حتی یک روز تعطیلی واحد‌ها را قبول نخواهیم  کرد و آن را به منزله سومدیریت تلقی می‌کنیم.

انتهای پیام/ م 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر