دیدار «عراقچی» با رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان

«سید عباس عراقچی»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران با «عبدالله عبدالله»، رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان در قصر سپیدار کابل دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «سید عباس عراقچی»، معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران با «عبدالله عبدالله»، رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان در قصر سپیدار کابل دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار درباره‌ مذاکرات صلح، پیشرفت ها در مذاکرات دوحه، نقش جمهوری اسلامی ایران در تامین صلح در افغانستان و روابط دوجانبه میان دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس شورای عالی مصالحه‌ ملی افغانستان در این دیدار از همکاری‌های جمهوری اسلامی ایران با افغانستان و حمایت از روند صلح قدردانی کرد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران همچنین با میرویس ناب، معاون وزیر امور خارجه و حمدالله محب مشاور امنیت ملی افغانستان نیز دیدار و گفتگو کرد.

سند جامع همکاری‌های بلندمدت، مذاکرات صلح میان جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان و نقش جمهوری اسلامی ایران در ایجاد اجماع منطقه‌ ای پیرامون وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان و گسترش روابط سیاسی، اقتصادی و تجارتی میان دو کشور و موضوعات مرتبط دیگر از محورهای رایزنی‌های عراقچی در کابل بود

انتهای پیام/

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر