مدیرکل بهزیستی فارس:

کمک مستقیم به کودکان کار آسیب‌زاست

مدیرکل بهزیستی فارس با اشاره به آثار حمایت‌های مستقیم مردم به کودکان کار، گفت: حمایت از کودکان کار و خیابانی تشویق کسانی است که از آن‌ها بهره کشی اقتصادی می‌کنند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، محمدصادق کشفی‌نژاد، خواستار همراهی همه گروه‌ها و افراد و خصوصا رسانه‌ها برای بسترسازی سوق دادن کمک‌های خرد و کلان مردم به کودکان کار و خیابانی، به سمت موسسات و نهاد‌های متولی این امور شد.

او افزود: با آموزش و فرهنگ سازی از طریق رسانه‌های جمعی به منظور سوق دادن کمک‌های مردمی به موسسات مرتبط به جای پرداخت مستقیم به کودکان خیابانی و تعیین تکلیف کودکان مهاجر غیر قانونی و الزام به رعایت قوانین دولت جمهوری اسلامی ایران توسط مهاجرین قانونی و دارای کارت اقامت و همچنین تامین نیروی متخصص و اعتبارات لازم به منظور ساماندهی و اشتغال خانواده کودکان کار و خیابانی می‌توان هر چه بیشتر به این چالش بزرگ سراسری رسیدگی کرد.

مدیرکل بهزیستی فارس افزود: کمک مستقیم مالی یا خرید کالا اعم از خوراکی یا دیگر اقلام برای کودکان کار یا خیابانی، در حقیقت کمک به حضور هر چه بیشتر آن‌ها در خیابان است که می‌تواند بستر آسیب‌های خیلی جدی‌تر باشد.

کشفی‌نژاد همچنین بازماندن کودکان خیابانی و کار از تحصیل و دیگر نیاز‌های اساسی نظیر بازی و تفریح را یکی از نتایج غیرمستقیم کمک‌های مستقیم نقدی یا غیرنقدی مردم به این افراد دانست.

او ادامه داد: حمایت مستقیم مردم از کودکان کار و خیابانی نه تنها موجب کمک به آن‌ها نمی‌شود، بلکه تشویق کسانی که از این کودکان بهره کشی اقتصادی می‌کنند را به همراه دارد.

مدیرکل بهزیستی فارس حضور و فعالیت کودکان خیابانی را عامل گسترش بیشتر کرونا ویروس دانست و شدیدا خواستار ارجاع این کودکان به مراکز روزانه و شبانه روزی خدمت رسانی به کودکان کار و خیابانی سازمان بهزیستی شد.

کشفی‌نژاد همچنین نحوه ارجاع این کودکان را از طریق اورژانس اجتماعی، سامانه‌های مربوطه، شناسایی توسط تیم مددکاری یا به صورت خود معرف دانست.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر