یزدی‌ها کم مصرف کنید، رایگان مصرف کنید

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: مشترکین خانگی در استان که میزان مصرف آن‌ها کم‌تر از الگوی تعیین شده باشد شامل تخفیف ۱۰۰ درصدی صورتحساب گاز بهای خود می‌شوند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، علی اکبر میدانشاهی، مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: طبق مصوبه هیئت وزیران، از اول دی‌ماه سال جاری گاز بهاء و کلیه هزینه‌های مرتبط با آن شامل مالیات، عوارض ارزش افزوده و عوارض گازرسانی مشترکین کم مصرف با الگوی تعیین شده در سکونت گاه‌های دائمی شهری و روستایی و همچنین سکونت گاه‌های عشایری با تخفیف ۱۰۰ درصدی و به صورت کاملاً رایگان خواهد بود.

او افزود: اقامتگاه‌های فصلی در روستا‌ها و مناطق ییلاقی مشمول این طرح نخواهند شد.

میدانشاهی اظهار داشت: هدف از اجرای این طرح تشویقی مدیریت تقاضا و بازدارندگی مصارف غیرضروری، تشویق مشترکین به رعایت الگوی مصرف بهینه گاز، ترغیب مشترکین پرمصرف به تغییر رفتار مصرف و نهادینه‌سازی مصرف صحیح گاز طبیعی است.

این مسئول اظهار داشت: استفاده از پوشش گرم زمستانی درمنزل، توجه به برچسب انرژی در وسایل گازسوز، استفاده نکردن از شومینه به دلیل راندمان و ایمنی پایین، نصب پرده‌های ضخیم بر روی پنچره ها، خاموش کردن وسایل گرمایشی اتاق‌های بدون استفاده، نصب درزگیر جهت در پنجره‌ها و درب ها، عایق‌بندی لوله‌های آب گرم رادیاتور مرکزی از راهکار‌های مدیریت و کاهش مصرف گازطبیعی در بخش خانگی در روز‌های سرد است.

میدانشاهی با بیان این سایر مشترکین نیز می‌توانند با اصلاح الگوی مصرف خود مشمول این طرح شوند افزود: مشترکینی که میانگین مصرف خود در سال جاری را نسبت به سال‌های ۹۶ و ۹۷ به میزان ۱۰ درصد کاهش دهند، از تخفیف ۱۵ درصدی گازبهاء برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان در پایان یادآور شد: مشترکین گاز طبیعی می‌توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.nigc-yazd.ir و درج شماره اشتراک خود، نسبت به مشاهده میزان مصرف گاز طبیعی خود در سال‌های قبل اقدام کرده و با به کارگیری دستورالعمل‌های گفته شده از مزایایی طرح ملی گازب‌های رایگان برای مشترکین کم مصرف بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/و

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر