هشدار هواشناسی به کشاورزان و دریانوردان؛

دمای خاک به زیر صفر می‌رسد/ خلیج فارس متلاطم می‌شود

هواشناسی درباره سرمازدگی محصولات به کشاورزان و درخصوص تلاطم دریا به دریانوردان استان بوشهر هشدار داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، معاون اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از امشب با ورود یک توده هوای به نسبت سرد به استان، روند کاهش دما در استان آغاز می‌شود. بنابراین پیش بینی می‌شود از یکشنبه (۲۱ دی) تا سه‌شنبه (۲۳ دی)، دمای هوا در استان به طور میانگین ۴ تا ۸ درجه کاهش یابد و پس از آن سرمای هوا تا پنجشنبه (۲۵ دی) ماندگار باشد.

زهرا راستگو افزود: انتظار داریم کاهش دما در روز‌های یکشنبه و دوشنبه و در مناطق مرتفع استان بیشتر باشد. به طوری که پیش‌بینی می‌شود در برخی نقاط از شهرستان‌های دشتستان، جم، دشتی، دیلم و گناوه دمای سطح خاک به صفر و یا زیر صفر درجه سلسیوس برسد و سبب سرمازدگی و یخ‌زدگی در محصولات کشاورزی شود.

بیشتر بخوانید

  • تلاطم دریا از اواخر یکشنبه/ دمای جم به ۳ درجه رسید

او تاکید کرد: کشاورزان تمهیدات لازم را برای محافظت از محصولات در برابر سرمازدگی و یخ‌زدگی به کار گیرند و دمای گلخانه‌ها و مرغداری‌ها با توجه به کاهش دما، تنظیم شود.

معاون اداره کل هواشناسی بوشهر همچنین با اشاره به افزایش نسبی سرعت وزش باد شمال غربی و تلاطم دریا، بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی جوی و دریایی نشان می‌دهد از دوشنبه (۲۲ دی) تا پایان چهارشنبه (۲۴ دی) در برخی ساعات به سبب افزایش نسبی سرعت وزش باد شمال غربی بر روی دریا، مناطق مرکزی خلیج فارس و سواحل مرکزی و جنوبی استان به نسبت متلاطم خواهد بود.

راستگو ادامه داد: ارتفاع موج در این مدت در سواحل شمالی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر و سواحل مرکزی و جنوبی گاهی ۹۰ تا ۱۵۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

او  توصیه کرد: در این مدت دریانوردان تمهیدات و آمادگی لازم را برای رویارویی با خطرات احتمالی داشته باشند.

معاون هواشناسی بوشهر عنوان کرد: در شبانه روز گذشته دمای جم به ۳ درجه سلسیوس رسید و دمای دیر ۲۷ درجه سلسیوس ثبت شد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر