۹۰ درصد تخت‌های کرونایی بوشهر خالی هستند

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر گفت: ۵۰۰ تخت برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان اختصاص داده شده که اکنون ۱۰ درصد این تخت‌ها اشغال هستند.

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، سعید کشمیری دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا گفت: مردم دل‌خوش به رنگ آبی کرونایی استان نباشند و باید همچنان مطابق توصیه‌ها، اصول بهداشتی رعایت شوند

او ادامه داد: استان بوشهر جزو ۶ استانی است که شرایط آبی دارد و به معنای این است که بستری در هر ۱۰۰ هزار نفر یک نفر و یا کمتر است و شیب نمودار بستری هفتگی نیز منفی است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با اشاره به روند نزولی بیماری کرونا در استان بوشهر عنوان کرد: به جز شهرستان‌های جم و تنگستان روند بیماری کرونا در بقیه شهرستان‌ها نزولی است.


بیشتر بخوانید


کشمیری بابیان لزوم تداوم طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر افزود: با اجرای طرح شهید سلیمانی در استان بوشهر میزان بیمار یابی کرونایی بیشتر شده است و مبتلایان بیشتری شناسایی و قرنطینه شده‌اند که تداوم این کار برای کنترل بیماری کرونا بسیار مفید و مؤثر خواهد بود.

او، بابیان اینکه از برگزاری برخی مراسم از جمله ختم که منجر به تجمع می‌شود باید پرهیز کرد، گفت: در ۲۰ روز گذشته بیشتر روز‌ها موردی از فوت ناشی از کرونا ثبت نشده و یا حداقل یک مورد مرگ داشته‌ایم و در مقایسه با سایر استان‌ها، دو تا سه هفته است که در کمترین میزان بروز مرگ ناشی از کرونا در استان‌ها هستیم.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر افزود: ۵۰۰ تخت برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان اختصاص داده شده که در زمان حاضر ۱۰ درصد این تخت‌ها اشغال هستند.

کشمیری بیان کرد: روند کلی بیماری در زمان حاضر در استان بوشهر نزولی است، ولی برای رسیدن به صفر باید همین روند رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ادامه داشته و نباید متوقف شود.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر