کد خبر: ۷۶۲۸۰۰۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۲
کد خبر : ۷۶۲۸۰۰۹
گروه : یزد » یزد

حمایت دولت از بنگاه‌های فعال اقتصادی با ایجاد طرح مشوق بیمه‌ای

فرماندار بافق بر لزوم برنامه ریزی بهتر برای جذب کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی، بخش خصوصی و تعاونی‌های متعدد شهرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد، سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق با اشاره به تشریح سامانه رصد اشتغال و تحقق  ۹۰ درصد برنامه‌ی این طرح در این شهرستان گفت: سامانه رصد به منظور کسب اطلاعات دقیق از ورودی و خروجی‌های بازار کار و میزان اشتغال ایجاد و طراحی شده است.

او دلیل این امر را جلوگیری از پراکندگی فعالیت دستگاه‌های اجرایی و دسترسی آسان  به آمار و اطلاعات دقیق و منسجم دانست و تصریح کرد: مشارکت جدی و گسترده تمامی دستگاه‌های اجرایی ضروری است، زیرا تصمیم گیری صحیح و تدوین برنامه بر مبنای اطلاعات و آمار دقیق و درست است.

فرماندار بافق در ادامه با تاکید بر اینکه طرح مشوق بیمه‌ای با هدف ایجاد اشتغال آغاز شده است، یادآور شد: دستگاه‌های مربوطه از جمله اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان برای جذب کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی، بخش خصوصی و تعاونی‌های متعدد شهرستان وقت بیشتر و برنامه ریزی بهتری داشته باشند.

طلایی مقدم دلیل کاهش استقبال گروه‌های هدف شهرستان در طرح تشویق بیمه‌ای را عدم اعتماد در اجر که مسئول آن دستگاه‌های اجرایی هستند و نیز کلان نگری برخی گروه‌های هدف بیان کرد.

طلائی مقدم افزود: اگر شرکت ها، دستگاه‌های اجرایی و افراد حقیقی تسلط به قوانین و مقررات نداشته باشند، نمی‌توانند به نحو شایسته از ظرفیت‌ها و طرح‌های تشویقی استفاده کنند.

صدیقه دهقان شادکامی معاون اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق نیز با بیان فعالیت‌های سامانه رصد و طرح تشویق بیمه‌ای در شهرستان گفت: یکی از برنامه‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای کارگاه‌های اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی طرح مشوق‌های بیمه‌ای،  تشویق و ترغیب کارفرمایان برای به کارگیری فارغ التحصیلان دانشگاهی است.

او با اشاره به اینکه در سامانه رصد اشتغال برای شهرستان بافق ۶۴۲ فرصت شغلی به تفکیک دستگاه‌های اجرائی هدف گذاری و ابلاغ شده است، افزود: در شهرستان بافق تا کنون ۵۸۰ فرصت شغلی محقق شده که معادل ۹۰ درصد فرصت ابلاغی است.

دهقان در خصوص اجرای طرح مشوق بیمه‌ای یادآور شد: در این طرح کارفرمایان بنگاه‌های فعال اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی‌های دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی در ازای به کارگیری افراد فارغ التحصیل دانشگاه که دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر هستند، وجهی معادل حق بیمه سهم کارفرما و همچنین سه درصد سهم بیمه بیکاری (در مجموع ۲۳ درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار) به صورت ماهانه به حساب شان واریز می‌شود.

او درباره شرایط احراز نیروی کار جدید گفت: این افراد باید دارای مدرک لیسانس یا بالاتر و حداکثر ۳۸ سال سن (مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد مذکور اضافه می‌شود) داشته باشند.

دهقان با اشاره به اینکه افراد مذکور باید در مجموع حداکثر سابقه تامین اجتماعی آن‌ها کمتر از ۳۶ ماه باشد، اضافه کرد: این افراد می‌توانند برای ثبت نام به سامانه http://moshavegh.mcls.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر