کد خبر: ۷۶۲۸۱۶۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
۲۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
کد خبر : ۷۶۲۸۱۶۱
گروه : فارس » شیراز

اعطای ۸۰ میلیارد ریال تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به صندوق‌های اشتغالزا مردم یار بسیج

آئین نمادین آغاز تخصیص ۸ میلیارد وام قرض الحسنه اشتغالزایی بین صندوق‌های قرض الحسنه اشتغالزا مردم‌یار بسیج سازندگی فارس با حمایت صندوق کارآفرینی امید استان در شهرستان فیروزآباد برگزار شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مسئول بسیج سازندگی استان فارس ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت و سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: در ایام الله شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی هستیم و جا دارد رشادت‌های این شهید بزرگوار، شهدای مدافع حرم و شهدای انقلاب اسلامی که شهرستان فیروزآباد نیز مهد همین دلیر مردان در دوران‌های مختلف انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، دفاع از حرم آل الله و مدافعان سلامت است، گرامی بداریم.

اسماعیل قزل سفلی به آئین نمایدن آغاز تخصیص وام قرض الحسنه اشتغالزایی به صندوق‌های اشتغالزا مردم یار بسیج اشاره کرد و گفت: امروز با کمک صندوق کارآفرینی امید و در راستای اشتغالزایی خرد در روستا‌ها و حاشیه‌های شهر مبلغ ۸ میلیارد تومان امتیاز وام قرض الحسنه در فاز اول به این صندوق‌های قرض الحسنه در استان فارس واگذار می‌شود.

او با اشاره به این که در استان فارس ۱۵۷۵ صندوق قرض الحسنه تاسیس شده است، ادامه داد: صندوق‌های قرض الحسنه اشتغالزایی و مردم یار یکی از طرح‌های اعتلا بسیج یم باشد که با هدف تشکیل یک نهاد محلی که توسط خود مردم اداره و نظارت می‌شود راه اندازی شده است.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس با بیان این که این صندوق‌ها خود اتکا و مستقل هستند، بیان کرد: مجموعه بسیج سازندگی در قبال این صندوق‌های مردم یار ۲ راهبرد توانمند سازی، آموزش و تسهیل گری در امورات را برعهده دارد.

او به اهداف تشکیل و راه اندازی صندوق‌های قرض الحسنه مردم یار اشاره کرد و گفت: کمک به ایجاد و حمایت از کسب و کار‌های خرد و کوچک روستایی، استقلال اقتصادی مردم در روستا با محوریت جوامع روستایی، تقویت اقتصاد خانواده‌های کم برخوردار نیازمند، روحیه مشارکت و تعاون مردم و کمک به انجام کارگروهی در جهت جذب منابع، استقلال اقتصادی محلات و تشکیل زنجیره انسانی در جهت راه اندازی کسب و کار‌های خرد از جمله اهداف صندوق‌های قرض الحسنه اشتغالزای مردم یار بسیج می‌باشد.

قزل سفلی به نقش بسیج سازندگی در امور صندوق‌ها نیز اشاره کرد و اظهار کرد: ماموریت بسیج سازندگی رصد، توانمند سازی و کمک به خوداتکایی صندوق‌های قرض الحسنه اشتغالزای مردم یار بسیج می‌باشد و کلیه امورات دیگر صندوق توسط خود مردم اداره و هدایت می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس به اشتغالزایی این صندوق‌های خرد اشاره کرد و افزود: تا کنون بیش از ۵ هزار شغل توسط وام‌های خرد این صندوق‌ها ایجاد، احیا، توسعه و گسترش داده شده اند.

او اضافه کرد: تا کنون وام‌های زیادی از محل منابع صندوق‌ها به اعضای صندوق پرداخت شده است که بسیج سازندگی با تفاهم نامه‌های منعقد شده با صندوق ها، بانک‌ها و موسسات دیگر در جهت کمک به توسعه اشتغالزایی توسط صندوق‌ها قدم برداشته است.

قزل سفلی به بازپرداخت‌های موفق و منظم صندوق‌ها در قبال وام‌های دریافتی از موسسات و بانک‌ها اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود ظرفیت‌های عظیم در صندوق‌های خرد روستایی و موفقیت آمیز بودن این صندوق ها، باید بیش از پیش توسط دستگاه‌ها و موسسات مالی کشور مورد حمایت قرار گیرند.

مسئول بسیج سازندگی استان فارس به همکاری مجمع نمایندگان استان فارس در جهت محرومیت زدایی و اشتغالزایی در استان اشاره کرد و افزود: ما آمده ایم کار‌ها را سخت نکنیم و بلکه آسان کنیم و ما مسئولین باید این مسیر را در پیش گیریم و ان شالله شاهد روزی باشیم که در شهرستان فیروزآباد و دیگر شهرستان‌های استان فارس با توجه به ظرفیت‌های عظیم استان، بیکار و بدون شغل نداشته باشیم.

بهرام لطیفی، سرپرست صندوق کارآفرینی امید استان فارس در ادامه این نشست با اشاره به تعامل خوب و اقدامات بسیج سازندگی استان فارس، گفت: تعامل و همکاری بسیج سازندگی و صندوق کارآفرینی امید خیرات وبرکات زیادی خواهد داشت وصندوق‌های قرضا الحسنه مردم یار بسیج با همکاری مردم اتفاقات خوبی را رقم زده اند.

او با بیان این که بسیج همیشه در کنار مردم بوده است، اظهار کرد: اعتقاد صندوق کارآفرینی امید این است که با توانمند سازی و حمایت‌های خرد و کلان مردم می‌توان کارگاه‌های خرد را در جوامع ایجاد کرد و هر کجا توانمند سازی انجام گیرد و حرکتی آغاز شود ما حمایت‌های مالی خواهیم کرد.

قزل سفلی به اختصاص ۱۸ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه اشاره کرد و گفت: این تسهیلات در اختیار صندوق‌ها در جهت توانمند سازی شغلی و ایجاد کارگاه‌های خرد اختصاص داده شده است و امید داریم با پیگیری‌ها لازم مبلغ ۸ میلیارد مورد تفاهم با بسیج سازندگی را در فاز دوم به ۱۶ میلیارد تومان برسانیم.

او افزود: با توجه به توافقات صورت گرفته با و با توجه به اینکه شهرستان فیروزآباد بعنوان شهر دست بافته‌ها ثبت ملی شده است مقرر شده تا ۴ روستا از روستا‌های تابعه این شهرستان که بیشترین مزیت را در این زمینه دارند انتخاب و تحت عنوان هر روستا یک محصول مورد حمایت صندوق کارآفرینی امید قرار گیرد.

در ادامه این جلسه سرهنگ عبدالرسول رضایی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فیروزآباد ضمن خیر مقدم حضور مسئول بسیج سازندگی استان فارس و سرپرست صندوق کارآفرینی امید به شهرستان فیروزآباد، گفت: با همکاری صندوق کارآفرینی امید در شهرستان و کمک‌های نماینده محترم مجلس شورای اسلامی کارگاه‌های اشتغالزایی خوبی در سطح شهرستان راه اندازی شده است که امروز گوشه‌ای از این صندوق‌ها را از نزدیک بازدید می‌کنیم.

او به استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و صندوق‌های قرض الحسنه مردم یار اشاره کرد و بیان کرد: ما باید تلاش کنیم منویات اقتصادی رهبر معظم انقلاب اسلامی را جامعه عمل بپوشانیم و قطعا با همکاری گروه‌های جهادی و صندوق‌های مردم یار و حمایت دستگاه‌های استانی و محلی می‌توانیم باری از مشکلات اقتصادی مردم برداریم.

فرمانده سپاه ناحیه فیروزآباد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی و توجه به تولیدات داخل گفت: تاکنون ۴۱ صندوق قرض الحسنه محلی در سطح شهرستان راه اندازی شده است که از بستر این صندوق‌ها طرح‌های اقتصادی مختلفی ایجاد شده که برای افراد زیادی اشتغال زایی شده و به کار و فعالیت مشغول هستند.

او افزود: الحمدالله با این اقدامات توانسته ایم بخشی از مشکلات اقتصادی شهرستان را با حمایت و همت فرمانده مقتدر سپاه فجر فارس سردار بوعلی و بسیج سازندگی و صندوق کار آفرینی امید حل کرده و مردم شهرستان و روستا‌های مختلف با راه اندازی مشاغل خانگی روحیه مضاعفی را کسب کنند.

در پایان این نشست چندین کارگاه اشتغالزا راه اندازی شده توسط صندوق‌های اشتغالزایی مردم یار بسیج سازندگی استان فارس نظیر پرورش دام سبک و سنگین، تولید صنایع دستی، پرورش شتر مرغ، پرورش قارچ، گلیم بافی، پرورش مرغ محلی و بوقلمون، گلخانه گل‌های تزینی و آپارتمانی بازدید و از نزدیک مشکلات این کارگاه‌ها را بررسی کردند.

انتهای پیام/ 

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر