رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور مطرح کرد؛

ضرورت تداوم اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی با اراده‌ای محکم

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور، بر ضرورت تداوم اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی با اراده‌ای محکم تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، شاهین محمدصادقی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور به عنوان مهمان ویژه نشست امروز ستاد دانشگاهی مدیریت کروناویروس با بیان اینکه حدود یک سال است که کادر سلامت کشور، نفس به نفس با مرگ، در حال خدمت به مردم هستند و تمام زندگی خود را به این امر اختصاص داده اند، گفت: خدمات خانواده سلامت کشور در این بحران، موجب احیای هویت این قشر خدمتگزار در جامعه شد و به سهم خود به عنوان یک پزشک افتخار می‌کنم عضوی از این خانواده هستم.

او با اشاره به ایده‌های نخستین راه اندازی طرح شهید قاسم سلیمانی در کشور برای مدیریت بحران کروناویروس، تلاش برای حرکت به سمت بهداشت و پیشگیری را مهم‌ترین محور این طرح برشمرد و ادامه داد: تا پیش از این، عمده تمرکز در حوزه درمان بود و با همفکری نیرو‌های علمی توانمند کشور، تلاش شد تا با تغییر ریل حرکت این قطار، به موضوع کاهش زمینه‌های انتقال بیماری در کشور بپردازیم.

محمدصادقی تلاش برای تغییر دیدگاه در این زمینه را مهم‌ترین چالش آغاز این طرح بزرگ ملی برشمرد و افزود: با لطف خداوند و به برکت نام شهید قاسم سلیمانی نیز تاکنون به دستاورد‌های خوبی در زمینه مهار بیماری در کشور دست یافته ایم.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور تصریح کرد: کاری را که دنیا با تمام امکانات مالی در حال حاضر تلاش می‌کند انجام دهد، ما با کمترین امکانات انجام دادیم و دستیابی به این موفقیت ها، یک اتفاق مثبت است.

او با اشاره به غیرقابل پیش بینی بودن ویروس کرونا، نسبت به برخی سهل انگاری‌ها و عادی پنداری‌ها در جامعه ابراز نگرانی کرد و گفت: باید در این زمینه در کشور به یک مفاهمه کلی دست یابیم.

محمدصادقی یکی از زمینه‌های مثبت این طرح ملی را بهره مندی از ظرفیت اقشار مختلف جامعه به عنوان نیرو‌های بسیجی و در راستای هدف تمرکز بر حوزه بهداشت و پیشگیری عنوان کرد و افزود: وجود برنامه پزشک خانواده در استان فارس در این زمینه کمک کننده بود و هم اکنون نیز لازم است ادامه کار را جدی بگیریم، چرا که خطر این بیماری همچنان کشور را تهدید می‌کند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با تقدیر از تلاش‌های انجام گرفته در استان فارس، اظهار کرد: باید حتی اعداد کوچک را هم در این بحران جدی بگیریم و هر آماری از جانباختگان، یکی از عزیزان و اعضای خانواده ما محسوب می‌شود.

او با ابراز امیدواری نسبت به دستیابی به هماهنگی و همدلی در کشور برای پیشبرد بهتر برنامه‌های پیشگیرانه، عادی سازی این بحران را چالشی بزرگ در این زمینه خواند.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر