کد خبر: ۷۶۳۰۵۷۱
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۵
کد خبر : ۷۶۳۰۵۷۱
گروه : فارس » شیراز

اعلام برنامه کلاس‌های حضوری مدارس فارس

از ابتد‌ای بهمن ماه، کادر اداری و اجرایی تمامی مدارس فارس موظف به حضور در آموزشگاه‌ها هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: با توجه به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر اینکه هیچ نقطه‌ای از استان فارس در وضعیت قرمز نیست، همه کادر اداری و اجرایی تمامی مدارس فارس موظف به حضور در آموزشگاه‌ها هستند.

حمیدرضا شعبانی در خصوص آخرین تصمیمات ستاد ملی کرونا در مورد وضعیت فعالیت‌های مدارس و حضور دانش آموزان در آموزشگاه‌ها از ابتد‌ای بهمن ماه در مدارس و با استناد به سخنان وزیر آموزش و پرورش، افزود: آموزش در دو پایه اول و دوم مقطع ابتدایی تمام مدارس شهر‌های زرد و آبی به صورت حضوری برگزار می‌شود.

او ادامه داد: در مدارسی که دانش آموزان در کلاس‌های درس این دو پایه بالاتر از ١٠ نفر هستند، لازم است دانش آموزان با برنامه ریزی مدیران مدارس، در روز‌های هفته توزیع شوند تا همه دانش آموزان از آموزش حضوری بهره‌مند شوند.

شعبانی گفت: در مناطق با وضعیت آبی، همه مدارس چه ابتدایی و چه متوسطه که کمتر از ۵٠ نفر دانش آموز دارند، به صورت حضوری و با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

او اضافه کرد: در مناطق با وضعیت زرد و آبی، آموزش هنرجویان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در خوشه دروس شایستگی‌های فنی و استاندارد آموزش مهارت و کارآموزی و کارورزی نیز حضوری است.

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: مهم‌ترین نکته در بازگشایی مدارس، رعایت کامل شیوه نامه‌های بهد اشتی و برگزاری کلاس‌های حضوری با تعداد تنها ١٠ نفر از دانش آموزان است.

شعبانی از مدیران مدارس خواست تا اول بهمن ماه د این زمینه برنامه ریزی کنند و با آگاه کرد خانواد ها، نحوه برگزاری کلاس‌های حضوری را به اطلاع آنان برسانند.

به گفته این مسئول، هم اکنون هیچ یک از نقاط فارس در وضعیت قرمز و نارنجی نیست و تمامی نقاط استان با توجه به طبقه بند‌ی نرم افزار ستاد ملی کرونا، در وضعیت کم خطر یا آبی و زرد یا خطر متوسط قرار دارند.

مناطق و شهرستان‌هایی که در مناطق آبی استان قرار گرفته اند شامل: آباده، اقلید، مرودشت، بیضا، سپیدان، بوانات، سرچهان، سروستان، ارسنجان، بختگان، نی ریز، کوار، استهبان، فسا، داراب، زرین دشت، فراشبند، قیروکارزین مهر و لامرد است.

مناطقی که وضعیت زرد دارند شامل: خرم بید، پاسارگارد، رستم، ممسنی، کوه چنار، کازرون، شیراز، زرقان، خرامه، فیروزآباد، خفر، جهرم، خنج گراش و لارستان است.

انتهای پیام/ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر